{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

DK: NĚMEČEK A BRÄUER DOSTALI STOP NA 3 TÝDNY

Obrázek ke článku
27. 9. 2017

Disciplinární komise (DK) na svém středečním večerním zasedání jednala o bezprostředně souvisejících incidentech z utkání 4. kola Tipsport Superligy mezi 1. SC TEMPISH Vítkovice a Tatranem Střešovice v Ostravě. Ondřej Němeček i Marek Bräuer za své prohřešky obdrželi shodné tresty v nižší hranici možné sazby.

Obránce Tatranu Ondřej Němeček v poslední vteřině utkání udeřil zcela nepřiměřeně svou florbalkou proti nohám běžícího hráče Vítkovic Jakuba Hubálka, který zákrok zaznamenal, musel uskočit a nebyl tak zasažen plnou silou úderu.

„Komise přihlédla k tvrzení Ondřeje Němečka, že jeho záměrem bylo odpálit míček, avšak je nepřípustné, aby hráč prováděl takto razantní a nebezpečné údery florbalkou. Hráči si musí na hřišti uvědomovat možné důsledky svého jednání,“ komentoval rozhodnutí předseda DK Marek Kalanin.

Do následné potyčky soupeřících družstev se zapojil i Marek Bräuer, jenž skočil na záda Jakubu Slavíkovi, chytil ho kolem krku a strhl na zem. V době zákroku byl Jakub Slavík v drobné potyčce s Janem Jastřembským.

„DK přihlédla k tvrzení Marka Bräuera, že chtěl ochránit spoluhráče, avšak jeho reakce byla zcela nepřiměřená předchozím dvěma střetům Jana Jastřembského a Jakuba Slavíka. Dle našeho názoru není možné považovat za přiměřenou ochranu spoluhráče situaci, kdy hráč skočí nic netušícímu soupeři na záda. Marek Bräuer je si své nepřiměřené reakce vědom,“ konstatoval Kalanin.

Komise přihlédla ke spolupráci na objasnění případu a také dosud žádnému disciplinárnímu trestu u obou hráčů, a proto rozhodla o udělení trestů v nižší hranici možné sazby. Oba hráči nesmí do 14. října 2017 nastoupit k žádnému utkání organizovaném Českým florbalem a vykonávat funkci člena družstva v Tipsport Superlize.

Rozhodnutí DK číslo 1603 / 2017-2018 (Ondřej Němeček)

Rozhodnutí DK číslo 1604 / 2017-2018 (Marek Bräuer)

Obrázek