{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DK POTRESTALA PETRA KOLÁČNÉHO ZASTAVENÍM ČINNOSTI NA 15 DNÍ

Obrázek ke článku
21. 4. 2019

První barážové utkání Tipsport Superligy mezi městkými rivaly Bulldogs Brno a FbŠ Hattrick Brno projednávala disciplinární komise (DK). Ve zrychleném řízení potrestala hráče Bulldogs Petra Koláčného zastavením činnosti na 15 dní nepodmíněně v soutěžích organizovaných Českým florbalem za úder do hlavy protíhráče.

Odůvodnění rozhodnutí DK

"DK po prostudování videozáznamu z utkání a písemných vyjádření oddílů Bulldogs Brno a FBŠ Hattrick Brno dospěla k závěru, že Petr Koláčný v průběhu druhé třetiny utkání atakoval v souboji na středu vlastní obranné poloviny protihráče Davida Sládečka po odehrání míčku tak, že ho zasáhl loktem do hlavy.

V první fázi bylo zjevně cílem Petra Koláčného zblokovat střelu Davida Sládečka a i z toho je tak patrné, že si Petr Koláčný byl vědom, kde David Sládeček stojí. Samotný úder loktem za sebe provedl Petr Koláčný v době, kdy již byl hlavou otočen směrem pryč od Davida Sládečka, ale vzhledem k výše uvedenému si Petr Koláčný musel jasně uvědomovat, že v tom prostoru David Sládeček bude.

Při zvažování výše trestu přihlédla DK k faktu, že se jednalo o úder s nižší intenzitou. Z výše uvedených důvodů se v tomto případě rozhodla DK udělit Petru Koláčnému nepodmíněný trest zastavení závodní činnosti na 15 dnů."

Petr Koláčný nebude moci do 5. května nastoupit do žádné soutěže organizované Českým florbalem a v Tipsport Superlize ani vykonávat funkci člena družstva (např. v realizačním týmu). Trest se nevztahuje na mezinárodní utkání.

Kompletní rozhodnutí je k nahlédnutí ZDE

Obrázek