DO DRUHÉHO KOLA PLAY-UP JDOU I LIBEREC, TŘINEC A ŠUMPERK

12. 3. 2020

Středa 11. 3. určila poslední trojici postupujících týmů do druhého kola play-up. Staly se jimi Panthers Liberec, Ossiko Třinec a Asper Šumperk, které zvládly rozhodující páté duely před prázdnými tribunami. Druhé kolo se hraje opět na tři vítězné zápasy a určí postupující do Národní ligy a také účastníky baráže.

Liberečtí panteři dokázali pozoruhodný kousek. V sérii s Kadaní již prohrávali 2-0 na utkání, ale nakonec ji dokázali obrátit. O finální vítězství museli bojovat až do úplného konce. Kati se dostali do jednobrankového vedení, které však Liberečtí ještě do konce třetiny dokázali smazat. Byli to právě oni, kdo se poté dostal do vedení, které si téměř po zbytek zápasu udržovali. V 53. minutě se podařilo Kadani srovnat. Rozhodující hřebíček do rakve dal v čase 59:06 Ondřej Neuman a poslal tým z Podještědí do druhého kola play-up.

Velmi napínavou zápletku mělo utkání Brna s Třincem. Dvacet šest minut si udržovalo mírné vedení Brno, ve střední pasáži hry Třinečtí utkání otočili. V rozmezí 43. – 51. minuty dali tři branky Jihomoravané a dostali se do jednobrankového vedení. Na pomezí 56. a 57. minuty přidal dva góly v rychlém sledu Třinec, na což již Brno nedokázalo reagovat.

Nejvýraznějším rozdílem skončilo páté utkání mezi Šumperkem a Vysokým Mýtem. Zejména díky střelecké produktivitě Daniela Venouše, který zaznamenal čtyři branky, si pro rozhodující bod po vítězství 6:2 došli Aspeři. Oba trenéři se po utkání shodli, že tato série byla ozdobou prvního kola play-up.

První dva zápasy druhého kola play-up jsou na programu již tuto sobotu a neděli.