{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DO ŠVÉDSKA BYCH SE VRÁTILA HNED, TVRDÍ JUNIORKA SEZONY KUBEČKOVÁ

Obrázek ke článku
17. 7. 2021

Maraton. Jedno slovo stačí k popsání uplynulého roku v podání nejlepší juniorky sezony Michaely Kubečkové. Má za sebou mistrovský titul s extraligovým týmem, stihla si střihnout stáž ve švédském Pixbu a zahrála si za oba národní týmy – jak ten juniorský, tak rovněž seniorský. Nyní už se připravuje na další sezonu a vyhlíží vysněnou medaili z MS juniorek.

Pro Kubečkovou se jednalo o mimořádně úspěšný ročník. Dominanci totiž zažila nejen s týmem vítkovických rytířek, ale rovněž v anketě juniorka sezony. Suma sumárum, dvě prvenství v jednom roce a další mohou brzy přijít.

„Jsem za to moc ráda, ale ty největší cíle jsou jinde,“ přiznává hráčka s číslem 4. Je pravdou, že se vitrína úspěchů Kubečkové může ještě pořádně rozrůst. V plánu je totiž blížící se mistrovství světa juniorek ve Švédsku, ale také vrchol pro samotné Vítkovice, jimž je Pohár mistryň.

ČTĚTE TAKÉ: Juniorky začnou mistrovství světa proti Lotyškám

Jenže malý problém nastává na reprezentační scéně. Vítkovická naděje figuruje v nominaci nejen juniorského, ale nyní už i seniorského výběru. Přednost? Jen těžko vybírat. „Seniorská reprezentace má jistě prioritu, ale chtěla bych se nyní více soustředit na mistrovství světa juniorek,“ poodkryla.

Po skončení superfinále si pauzu od florbalu rozhodně nedala. Až do posledních dní odváděla reprezentační povinnosti a když už si chtěla oddechnout, tak začala příprava i na severu Moravy. Ani to však nezabránilo zajímavým plánům na letní dny. „Pár výletů mám naplánovaných. Rovněž chceme s rodinou na dovolenou, tak věřím, že to vyjde,“ vyjmenovává své plány.

Povedlo se vám obhájit vítězství v anketě juniorka sezony, to se asi hezky poslouchá, viďte?
Poslouchá se to pěkně a za ocenění jsem určitě ráda, ale musím říct, že to rozhodně nebyl hlavní cíl, se kterým jsem do sezony šla.

Jaká byla z vašeho pohledu uplynulá sezona?
Nepředvídatelná. Od začátku jsme věděly, že přerušení nebo ukončení sezony může přijít kdykoliv, a tak jsme byly rády za každý zápas. Potom tedy přišlo přerušení, díky kterému ale na druhou stranu mělo spoustu hráčů možnost si vyzkoušet stáže v zahraničí, poznat jiný pohled na florbal, vyzkoušet odlišné styly tréninků a herních systémů a získat tak zkušenosti, které jsou k nezaplacení.

S Vítkovicemi jste dokráčela až na samotný vrchol, navíc to byl pro tým zlatý hattrick. Kam řadíte tento fenomenální úspěch?
Samozřejmě na ta nejvyšší místa. Tento ligový titul řadím za medaile z Champions Cupu k bronzu z juniorského mistrovství světa.

ČTĚTE TAKÉ: Anketu florbalista sezony ovládli Delong s Krupnovou

Co všechno stálo za neporazitelným výběrem rytířek?
Podle mě to kouzlo bylo v složení týmu, ve kterém byly jak zkušené hráčky, tak hráčky mladé a dravé a dohromady jsme tvořily odhodlaný kolektiv, který tvrdě trénoval a měl neskutečnou chuť vyhrávat.

Rovněž se prosazujete i v národním výběru, avšak bude nyní prioritou juniorský tým, nebo ten seniorský?
Snažím se nedávat přednost ani jednomu týmu a pokud je to možné, tak chci být na všech soustředěních obou kategorií. Bohužel se teď ale budou krýt přátelské zápasy ženské reprezentace s juniorským šampionátem v Uppsale a přestože má pro mě seniorská reprezentace vyšší prioritu, bych chtěla ukončit náš tříletý juniorský cyklus medailí právě z mistrovství.

Vyzkoušela jste si rovněž angažmá ve švédském Pixbu. Je tamní prostředí opravdu nesrovnatelné s tím českým?
Určitě nejsem za těch pár měsíců žádný odborník, ale řekla bych, že nějaké rozdíly jsou ve spoustě věcech. Například již zmiňované prostředí a právě haly třeba přímo v Göteborgu, ve kterých jsem byla už dávněji na Gothia cupu, a samozřejmě také haly, v nichž se hraje liga, se jen těžko srovnávají s tím, co máme tady v Česku.

A po florbalové stránce?
Florbalově je tam rovněž obrovský rozdíl. Ten největší je podle mě ve tvrdosti hry, která je srovnatelná s mezinárodní úrovní, od toho se potom odvíjí tempo hry v trénincích a zápasech. Další velký rozdíl je kvalita a dovednosti hráčů s míčkem.

Přemýšlela jste někdy o tom, že byste se v blízké budoucnosti na sever opět podívala, případně váhala byste nad případnou nabídkou?
Upřímně bych se tam nejradši vrátila hned. Rozhodně jsem nad tím přemýšlela, ale minimálně příští sezonu dostane přednost studium. Co poté bude dál, se uvidí (úsměv).

Čeká vás zasloužená pauza. Jak s ní naložíte?
Po superfinále mě čekaly tři reprezentační víkendy a od pondělí nám s týmem začala letní příprava, takže se o nějaké extra pauze ani bavit nedá. Mám ale v průběhu léta naplánovaných pár výletů a dovolenou s rodinou, tak doufám, že všechno vyjde.

Obrázek