{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DOBRÁ AKCE, DO NÍŽ MÁ SMYSL SE PŘIHLÁSIT. TAK KOMENTUJÍ TOUR SLAVKOVŠTÍ

Obrázek ke článku
22. 1. 2018

Dějepisem políbený člověk při vyslovení názvu Slavkov u Brna okamžitě vypálí jméno Napoleon. Tak úspěšně, jako se zde dařilo slavnému francouzskému vojevůdci, se nyní chtějí prezentovat také trenéři slavkovského florbalového klubu při výchově mládeže. I proto se rozhodli přihlásit do projektu Tour de Club. A protože byli vybráni, můžeme také z města, které leželo u nohou Napoleonovi, přinést další poutavé povídání o tomto projektu.

FBC Slavkov se svého Dne D dočkal na začátku prosince, tedy v předvánočním období. Byli u toho taky pánové Miroslav Uhlíř a Jan Šícha, kteří se ochotně podělili o své názory na uskutečněnou akci.

„O akci jsem se poprvé dozvěděl na školení trenérské licence od Radomíra Mrázka. Následně jsem si našel informace na webu Českého florbalu a zeptal se na zkušenosti některých klubů, kde už projekt proběhl,“ popisoval dobu před přihlášením hlavní organizátor a zároveň zástupce rodičů Miroslav Uhlíř.

Konečné pohnutky před definitivním podáním přihlášky se obvykle u klubů liší. To, co nakonec rozhodne o jejím odeslání, je mnohdy také tím, za co jsou týmy později vděčné, neboť jim to otevírá cestu k lepším zítřkům. Samozřejmě nás tedy zajímalo i uvažování Slavkovských.

„Vyhodnotili jsme si Tour jako akci, která by nám mohla pomoci oslovit mladé hráče hlavně prostřednictvím vzorů v podobě extraligových hráčů, a dále by nás také mohla posunout díky jejich zkušenostem a přístupu k tréninku. Chtěli jsme si také ověřit či potvrdit, že je náš tréninkový proces správně nastaven,“ vyjmenovával organizátor.

Klíčovým prvkem programu Tour jsou také jména osobností, které do menších klubů jezdí florbal prezentovat. „K nám dorazili Petr Jeski, bývalý hráč itelligence Bulldogs Brno, a Marek Fiala, šéftrenér mládeže v Hattricku Brno,“ přibližoval, na koho se mladé slavkovské talenty mohly těšit.

Svou poslední názorovou část pak organizátor Uhlíř věnoval samotnému tréninku a názoru na něj.

„Dá se říct, že trénink probíhal standardně, jak tomu bývá u těchto věkových kategorií, tedy u mladších a starších žáků. Od úvodních her, protažení, přes trénink individuálních dovedností, až po herní cvičení. Vzhledem k věku hráčů byl kladen důraz na herní a soutěžní formu. Pokud jde o hodnocení, tak jako organizátora mě těší vysoká účast hráčů. Kdo nebyl nemocen, ten se zúčastnil. Slabší byla účast rodičů, ale to je dáno i tím, že trénink probíhal ve všední den,“ zakončil svou hodnotící část a předal slovo kolegovi trenérovi Janu Šíchovi.

Ten potvrzoval, že tato akce bude mít pro Slavkovské přínos i do budoucna. „Ano, dostane se k vám totiž také náhled rukopisu jiného trenéra, v tom vidím osobně největší přínos. A pak také rodiče viděli, že tréninky děláme podobně a že mohou probíhat rychleji, když se hráči snaží.“

Hlavní organizátor si akci víceméně pochvaloval. Jeho trenérský kolega na něj jen navázal. „Bylo to podařené. Trénink probíhal úměrně věkové kategorii žáků, bylo v něm zakomponováno dost zábavných prvků. Plodná byla hlavně potréninková debata ohledně udržení koncentrace a motivačních prvků pro hráče,“ komentoval Šícha. V samotném závěru pak akci doporučil také ostatním. „Určitě ano, je to dobrá akce a má smysl se do ní přihlásit.“

Obrázek