{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DOKUMENT: ANALÝZA DAT MS 2018

Obrázek ke článku
25. 6. 2019

Analytik sportovních dat Petr Malina vydal ve spolupráci s Českým florbalem svoji první velkou publikaci v elektronické podobě, která je určena odborné i laické veřejnosti po celém světě. Právě proto je kompletně napsána v angličtině. Výsledek o 158 stranách je volně dostupný na internetové publikační platformě issuu.com/ceskyflorbal.

„Publikace se dotýká třech hlavních oblastí. První je porovnání atributů vstřelených branek MS 2018 s MS 2016 na vzorku všech 48 zápasů pražského šampionátu. Druhá nabízí komplexní analýzu dat založených na držení míčku, vycházející ze všech 24 zápasů elitní osmičky na MS 2018, jež se pokouší o lepší porozumění specifik současného elitního florbalu. No a nakonec je zde otevřená diskuze o tom, co nám výsledky ukazují a jaké jsou možnosti jejich aplikace přímo do hry,“ vypočítává obsah publikace Petr Malina.

Autorem publikace je Petr Malina, který ji vypracoval dle požadavků hlavního metodika Českého florbalu Marka Chlumského. Vedle autora sbírali data Filip Brauner, Martin Filka, Jan Kropáček a Lukáš Kaďorek. Podporu autorského týmu vytvořili Tomáš Janča, Petri Kettunen a Susan Wairimu.

Publikaci si můžete prohlédnout ZDE

Obrázek