{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DOMÁCÍ TURNAJ JUNIORŮ SE RUŠÍ, JUNIORKY NEPOJEDOU DO POLSKA

Obrázek ke článku
21. 1. 2022

S ohledem na aktuální vývoj pandemie koronaviru a šíření nové varianty omicron byl zrušen turnaj juniorů v Kutné Hoře. Obdobně dopadl i plánovaný turnaj juniorek Polish Cup. Obě akce se měly konat v průběhu prvního únorového víkendu. 

„Velmi nás to mrzí, v tuto chvíli však zvítězila bezpečnost a zodpovědnost za zdraví hráčů a hráček. Nechceme v aktuální situaci nic riskovat. Zároveň si uvědomujeme, že v případě výskytu nákazy na turnaji by následná karanténní opatření negativně ovlivnila závěr základní části elitních soutěží,” vysvětluje zrušenou účast na obou akcích ředitelka reprezentačního úseku Zuzana Svobodová. 

Pro reprezentační výběry jsou v plánu náhradní varianty. „Řešíme možnost uspořádání kempů v průběhu května nebo června. Pokud se situace dostatečně uklidní, tak budeme projednávat i možnosti zápasové konfrontace,” doplňuje. 

V případě juniorů se mělo jednat o premiéru pro nového trenéra Matěje Klucha, a to v zápasech s Finskem, Švýcarskem a Slovenskem. Pro juniorky měl být Polish Cup jednou z posledních akcí před světovým šampionátem, jenž stále hledá novou destinaci. Už na začátku týdne IFF odložila kvalifikaci na mistrovství světa mužů. 

Obrázek