DOROSTENECKÉ VÝBĚRY OSTRAVA - BRONZOVÉ MEDAILE ODVÁŽÍ KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ, ČTVRTÁ KONČÍ VYSOČINA

12. 1. 2020

Dorostenecké výbery se chýlí ke konci. V třídenním zápolení chybí odehrát poslední utkání, které rozhodne o tom, kdo získá zlaté medaile. Na sportovní hale Sareza skončil zápas o 5. místo, ve kterém se radoval výběr Jihomoravského kraje. Hned poté se odehrálo dramatické utkání o bronz. Více branek vstřelil Královéhradecký kraj a z Ostravy si odváží bronzové medaile. Kraj Vysočina skončil čtvrtý.

SH sareza Ostrava

utkání o 3. místo

Kraj Vysočina vs. Královehradecký kraj - (2:2, 0:1, 0:2) 2:5

První branky jsme se dočkali ve třetí minutě zápasu, kdy svou přesilovou hru využili hráči z Vysočiny. Diváci, kteří tomuto utkání připravili hezkou kulisu, se druhé branky dočkali v polovině první části, kdy na rozdíl dvou branek odskočili reprezentanti z Vysočiny. V první třetině jsme se dočkali ještě dalších dvou branek. Dvakrát po sobě se ale tentokrát prosadili hráči z okolí Hradce Králové. Nejprve v osmé minutě snížili a necelou minutu před koncem, čtyři sekundy po nevyužité přesilové hře, srovnali na 2:2. Týmy se opravdu ničeho nezalekly, a i do druhého pokračování tohoto utkání, o bronzové medaile, nastoupily s velkým nasazením a bojovností. I když jsme mohli vidět florbal ve velkém tempu s poměrně velkým množstvím šancí, branky jsme se dočkali pouze jednou. Ve dvacáté minutě utkání se po krásné akci prosadil Královehradecký kraj. Stejně jako v druhé části jsme si i v té třetí museli počkat na vstřelenou branku. Dočkali jsme se v osmé minutě, kdy na rozdíl dvou branek odskočili borci z Královehradeckého kraje. Kraj Vysočina se v závěru pokoušel o srovnání stavu při hře bez brankáře. Jejich snažení však vyšlo naprázdno a do prázdné branky stanovili výsledek tohoto zápasu hráči z Královehredeckého na 2:5 a zajistili si tak zisk bronzových medailí.

Komentář trenéra Královohradeckého kraje (Tomáš Třešňák): “První dva góly nás nepoložili. Dovolím si tvrdit, že jsme od druhé třetiny měli utkání pod kontrolou a byla jen otázka času kdy vstřelíme góly. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za výkony a týmovost, které po celé 3 dny předváděli. Věřím, že konečný výsledek je další motivací do práce. Díky soupeři za utkání a pořadateli za skvělý turnaj.”

utkání o 5. místo

Jihomoravský kraj vs. Kraj Praha - (1:1, 0:1, 3:1) 4:3

Aktéři tohoto utkání si pro nás připravili trochu jinou podívanou, než které jsme byli svědky v minulých dvou utkáních. Bylo jasné, že týmům už se těžko hledá motivace k tomu, aby nám předvedly své nejlepší výkony. Do utkání se vkradlo velké množství nepřesností a chyb. Nicméně v žádném případě nemůžeme týmům upřít snahu, neboť jsme byli svědky i povedených situací, kterým mnohdy scházelo lepší finální nebo předfinální řešení. V první třetině se týmy nakonec rozešly za nerozhodného stavu 1:1. V druhé části měla přeci jen lehce navrch Praha a dokázala se ujmout vedení o jednu branku. Stav před třetí třetinou byl tedy 1:2. V polovině třetí části jsme měli opět srovnáno, když se prosadili hráči z jižní Moravy. S blížícím se koncem utkání se nám týmy přeci jen trochu rozehřály. Nejprve se nám do vedení dostal poprvé v utkání Jihomoravský kraj, ale za devatenáct vteřin jsme měli opět srovnáno. Vyrovnaný stav nám ale moc dlouho nevydržel, protože za minutu a čtrnáct vteřin šli opět do vedení Jihomoravané. Pražané dostali v závěru utkání výhodu přesilové hry, kterou však nedokázali využít, a tak jsme měli rozhodnuto o pořadí na pátém a šestém místě.

Komentář trenéra Jihomoravského kraje (Janda Roman): “Je kruté prohrát jednou na turnaji a skončit mimo medailové umístění. To k sportu prostě patří. Dnes jsme předvedli velmi kvalitní výkon, kde se kluci zvedli a zápas dokázali otočit. Děkuji soupeři za utkání a děkuji pořadatelům za skvěle zorganizovaný turnaj.”