DOROSTENECKÉ VÝBĚRY OSTRAVA - ZLATO PATŘÍ PO PŘESVĚDČIVÉM VÝKONU STŘEDOČESKÉMU KRAJI, STŘÍBRO ZŮSTÁVÁ V MORAVSKOSLEZSKÉM

12. 1. 2020

Vrchol třídenního zápolení šestnácti týmu, to byl souboj Středočeského a Moravskoslezského kraje. Odehrával se před zaplněnou ostravskou Sarezou ve výborné atmosféře, o kterou se nám staraly tábory fanoušků obou týmů. Zlato si po zasloužené výhře v poměru 7:1 odváží domů Středočeský kraj. Na stříbrné pozici se umístili domácí borci z Moravskoslezského kraje.

SH sareza Ostrava

finálové utkání

Moravskoslezský kraj vs. Středočeský kraj - (0:1, 0:5, 1:1) 1:7

Dalo se očekávat, že souboj dvou nejlepších týmů budou rozhodovat detaily, případně chyby jednotlivých hráčů, a to se také potvrdilo. První vážnější akci si připsali domácí borci, kteří po výborném odebrání míčku na vlastní polovině mířili 2 na 1, nedokázali však vstřelit branku. Nedlouho po nich přispěchali s odpovědí hostující borci, kteří využili mezery v obraně při rychlém přechodu. Ani oni ale svou šanci nedokázali využít a trefili pouze boční síť branky. Další velkou šanci si v šesté minutě připravili hostující borci, tentokrát však ztroskotali na výborném brankáři.  Šestá minuta a přesilová hra pro domácí celek, ve které si však největší šanci připravili hráči ze středu Čech. V oslabení si počínali na míčku velmi zkušeně. První branky jsme se dočkali v poslední minutě první třetiny, kdy svou akci završili přihrávkou do prázdné brány hráči Středočeského kraje a stanovili tak výsledek první třetiny na 0:1.

Po přestávce jsme na druhou branku opravdu nemuseli čekat, už v první minutě potrestali Středočeši ztrátu MS kraje na útočné polovině a odskočili tak na rozdíl dvou branek. Úvodní minuty druhé třetiny opravdu nezastihli domácí v dobrém rozpoložení. Ve třetí minutě po další chybě při bránění standardní situace prohrávali už 0:3. V deváté minutě zvyšovali hosté na 0:4, když si našel mezeru v obraně hostující obránce a krásnou individuální akcí donutil domácí trenéry k oddechovému času. Trenéři Moravskoslezského kraje sáhli ke změně v brankovišti, pravděpodobně s myšlenkou dát týmu nový impuls. Nového brankáře nečekalo nic lehkého, protože jeho spoluhráči kupili další chyby, a tak už po dvaceti vteřinách musel čelit trestnému střílení, s kterým si hostující borec skvěle poradil a zvýšil už na 0:5. Aby toho nebylo málo, uteklo nám dalších patnáct vteřin a domácí zasadili další úder, po kterém to bylo děsivých 0:6. Stejné skóre svítilo na výsledkové tabuli i na konci třetiny.

V páté minutě třetí části jsme se přeci jen dočkali snížení, když se po táhlé střele skoro z poloviny hřiště prosadil domácí obránce. Ani to však na rozjeté borce ze středních Čech nestačilo. Navíc pět minut před koncem finálového zápasu byli domácí borci potrestání za nedovolenou vzdálenost, a tak dostali i hosté možnost předvést nám svou přesilovku. V přesilové hře to dlouho vypadlo, že Středočeši budou hrát takticky s balónem a nechají plynout čas. Ovšem šest sekund před jejím koncem se hosté přeci jen prosadili po krásné krosové přihrávce do prázdné brány. V posledních dvou minutách už jsme viděli pouze po jednom vyloučení na každé straně. Skóre se již neměnilo.

Zlato si tak po zasloužené výhře 7:1 odváží domů Středočeský kraj. Na stříbrné pozici se umístili domácí borci z Moravskoslezského kraje.