DRAMA NA ÚVOD. STŘEŠOVICE KŘTILY NOVOU HALU OTOČKOU

16. 9. 2020

Poprvé nastoupili ve svém novém domově, a hned to bylo pořádné drama. Florbalisté Tatranu Střešovice odehráli úvodní kolo Livesport Superligy ve Sportovním centru Řepy, kam přijely Královské Vinohrady. Domácí tým tak byl favoritem na vítězství, ale premiéra mu málem vůbec nevyšla.

Blíží se konec první třetiny, Lukáš Gregor se dostává do útoku a zvyšuje už na 3:0 pro Vinohrady. Rodí se velké překvapení na startu superligové sezony, protože od Tatranu se rozhodně očekává více. Obzvláště, když jde o historicky první duel Livesport Superligy ve zbrusu nové aréně Řepy, kam se mužstvo přestěhovalo ke svým domácím utkáním.

Střešovice nutně potřebovaly impulz. A ten nakonec skutečně přišel, když pouhých deset sekund před první sirénou snižoval na 1:3 Ondřej Němeček. Klíčový moment, na nějž mohli svěřenci Milana Fridricha navázat v dalším dějství. „Gól do šatny byl důležitý. Následně se to začalo lehce otáčet, už jsme se nebáli tolik chodit do brány a postupně se to lámalo,“ hodnotil úspěšný střelec.

Průběh zápasu se opravdu změnil. Tatran hrál v prostřední části aktivněji a úplně obrátil skóre. Domácí hráči upravili výsledek z původních 0:3 na 5:3, navíc se dvakrát trefili v přesilovce. V poslední dvacetiminutovce přečkali tlak Vinohrad, a přestože hosté ještě hrozili, na remízu nedosáhli. Místo zklamání na úvod ročníku slavily Střešovice vydařený obrat z beznadějné situace.

Právě druhá třetina je tím, co podle útočníka SKV Milana Bíny stálo jeho tým utkání. „Tatran přišel ze šatny úplně jiný a asi tam byl ten zlom. Možná rozhodoval i fakt, že ve třetí třetině nepřišel srovnávací gól z našeho tlaku. Nějaké šance jsme měli, ale bohužel,“ uvažoval autor tří tref v zápase. Ani jeho hattrick hostům k vyrovnání nestačil.

Tatran tak pokřtil Sportovní centrum Řepy třemi body. Přesně, jak si původně představoval. „Podali jsme hodně nervózní výkon. Trochu jsme se odpoutali ve druhé třetině, ale pořád to nebyl náš výkon,“ vrátil se k souboji Fridrich. Nakonec jeho celek ovšem zvítězil a trenér doufá, že taková zkušenost hráče jenom posílí.