{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DRUHÁ VLNA VZDĚLÁVACÍCH SEMINÁŘŮ 19/20

Obrázek ke článku
6. 2. 2020

V polovině února začíná druhá a zároveň poslední vlna vzdělávacích seminářů v tomto ročníku, které jsou součástí Projektu komplexního rozvoje a vzdělávání florbalových oddílů. Jelikož byl zaznamenán výrazný zájem o semináře v Praze i z jiných regionů, byl spolu s rozšířením tematické skladby významně navýšen i jejich počet. 

Nyní je vypsáno 19 akcí, u kterých převládá právě Praha. Obvyklý počet akcí byl navýšen i na dalších místech – například v Pardubicích a Brně. Tato sestava seminářů není konečná. V jednání jsou další 2 semináře v Ostravě, o jejich vypsání budete včas informováni.

Novinkami mezi tématy jsou Budování klubu v menším městě (V. Rejna a J. Třískala – FBC Kutná Hora), Spolupráce ve městě a financování klubu (M. Bocian – Florbal Chomutov) a Ženská složka a malé kluby (M. Vojáček – FbŠ Bohemians, J. Diblík – Florbalová akademie MB).

Dále byla na žádost oddílů zařazena témata, která zazněla v rámci společných setkání oddílů projektu. Jedná se o témata Organizační struktura klubu (J. Jirovský, ČF) a Florbalový výkon (J. Jakoubek, ČF). Jsou určena zejména pro činovníky oddílů, kteří se osobně společného setkání v Prostějově neúčastnili. Pro případ dostatečného zájmu je u obou seminářů připraven vždy jeden rezervní termín, který bude vypsán až v případě naplnění kapacity aktuálně vypsaných termínů.

Do nabídky seminářů se vrací témata z předchozích let – Provázání mužské a ženské složky (O. Neuman, FLORBAL CHODOV) a Propojení projektů a grantů (M. Musil, FbŠ Bohemians). Kromě výše uvedených proběhnou i další témata, o která byl z reakcí oddílů největší zájem. Mezi ně patří například Organizace tréninkového procesu, Klubové akce, Komunikace a propagace – web asociální sítě, Řízení klubu a SW nástroje nebo Spolupráce se školami a náborová činnost.

Přehled aktuálně vypsaných vzdělávacích akcí pro oddíly naleznete v kalendáři akcí – typ akce „seminář vzdělávání oddílů“. Přihlašování probíhá přes systém FIS individuálně nebo prostřednictvím sekretáře Vašeho oddílu. Kapacita jednotlivých akcí nebude navyšována. V případě zvýšeného zájmu mohou být témata zopakována v daném místě v příštím ročníku. Účast bude umožněna maximálně dvěma zástupcům z jednoho oddílu.

Akce jsou určeny pro všechny členské oddíly Českého florbalu a jejich členy, kteří mají o dané téma zájem. Je tedy vítána účast dalších osob – nejen sekretářů oddílů a přímých účastníků Projektu komplexního rozvoje oddílů.

Obrázek