{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

DRUHÁ VÝHRA, ŠÁRKA OPĚT KRALOVAL ANKETĚ O HRÁČE TÝDNE

Obrázek ke článku
14. 4. 2021

Vítězem ankety o hráče druhého týdne play-off Livesport Superligy se stal Jakub Šárka, jenž tak obhájil výhru v hlasování na facebookové stránce. Útočník, který dlouhodobě hájí barvy Bohemians, si v šesti čtvrtfinálových duelech proti Chodovu připsal neuvěřitelných 19 bodů! Nyní je však jisté, že další body si již Šárka nepřipíše, jeho tým celkově v sérii městskému rivalovi podlehl 2:4 na zápasy.

V základní části si šestadvacetiletý florbalista připsal 27 bodů, v bojích o titul ukázal ještě o poznání lepší formu. Po úvodním hracím víkendu měl na svém kontě dohromady šest gólů a k tomu tři asistence, série byla vyrovnaná.

Pak ale přišel druhý týden, v němž se definitivně rozhodlo o postupujícím do semifinále. K vidění tak byly hned čtyři duely mezi Bohemians s Chodovem. Sobotní klání na Jižním Městě nabídlo velkou přestřelku a dospělo až do nájezdů, finální výsledek 10:9 skončil lépe pro domácí, kteří se tak ujali vedení. Šárka ale znovu čaroval, za 60 hracích minut zaznamenal čtyři branky a jednu nahrávku. Po florbalovém prostředí tak kolovalo, že by v této pohodě vsítil gól snad i ze šatny...

Holba Fantasy Play-off - ukažte své tipy!

Shodnou bilanci kanonýr klokanů stihl nasčítat také během pondělního televizního utkání v sérii s pořadovým číslem pět. Šárka v něm zkompletoval hattrick již ve 22. minutě zápasu, poslední trefu si schoval na čas 45:38, kdy vrátil zelenobílým tříbrankové vedení 8:5. „Napadalo mi to tam hezky, ale na druhou stranu jsem byl i u několika inkasovaných gólů, takže to rozhodně perfektní nebylo. Na konci jsem mohl přidat ještě další gól v přesilové hře a také nahrávku na Jana Maliče. V tom nejdůležitějším momentu, kdy jsem to mohl úplně rozhodnout, se tedy nezadařilo. Čtyři góly super, ale mohlo to být lepší,“ řekl o svém výkonu po duelu.

Ve zbývajících utkáních, které Chodov ovládl, se vystudovaný právník nedokázal bodově prosadit. Ukázalo se ale naplno, jak byl pro svůj tým v produktivitě důležitý. Klokani tedy ani v ročníku 2020/21 nedokázali proklouznout do semifinále, byť za sebou měli nejúspěšnější základní část v historii klubu zakončenou na třetím místě.

Tahoun Bohemians je stále na první příčce kanadského bodování play-off, kde vydrží minimálně do začátku května a startu semifinálových střetnutí. Jak ale sám Šárka uvedl v nedávném článku, raději by vyměnil své body za vytoužený postup.

Obrázek