DRUHÝ DEN EFT: MUŽI VSTALI Z MRTVÝCH, ŽENY DLOUHO DRŽELY KROK

28. 4. 2018

Brno a Nurmijärvi mají za sebou druhý den posledních turnajů EFT v této sezóně. Češi na jihu Moravy dotáhli téměř prohraný zápas se Švýcary až do nájezdů a Češky ve Finsku v souboji s domácím týmem ztratily naději až v závěrečné třetině.

ŠEBEK: UKÁZALI JSME CHARAKTER

Češi, podobně jako v pátečním utkání se Švédy, postupně nechali svého soupeře odskočit do vedení 4:0. Poté však dokázali zabrat a srovnat skóre zápasu na 5:5. „Začali jsme hodně vlažně a nehráli jsme tak agresivně, jak jsme chtěli. Ale jsem rád, že jsme pak ukázali charakter a dokázali ten zápas srovnat,“ váží si autor jedné branky a dvou přihrávek Daniel Šebek. Utkání nakonec dospělo až k nájezdům, kde Češi podlehli.

Do DRFG Areny v Brně si našlo cestu téměř 1600 diváků, kteří vytvořili velmi solidní kulisu. Toho si všiml také Šebek. „Chtěl bych poděkovat fanouškům, kterých přišlo hodně a celou dobu fandili a tlačili nás,“ vysekl jim poklonu útočník švédského Helsingborgu.

Před zápasem Čechů se Švýcary se uskutečnil souboj gigantů. Severské derby. V hlavních rolích úřadující mistři světa z Finska a vyzyvatelé ze Švédska. Reprezentanti tří korunek vedli již 4:0, Fini poté dokázali srovnat, aby nakonec podlehli těsně 6:7.

Sobotní výsledky EFT v Brně:
12:00   Finsko – Švédsko      6:7 (0:1, 3:3, 3:3)
15:00   Česko – Švýcarsko   5:6pn (0:1, 1:3, 4:1, 0:0, 0:1)

PLÁŠKOVÁ: PRVNÍ TŘETINA BYLA VELMI DOBRÁ

Češky se svými finskými soupeřkami dlouho držely krok. Dokonce ještě po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 2:2. „První třetina byla velmi dobrá, poté jsme po chybách v obraně inkasovaly několik branek, které jsme nedokázaly dohnat, a to nás stálo výsledek,“ hodnotí Magdaléna Plášková a odkazuje na poslední třetinu, kterou české hráčky prohrály 0:3.

Plášková si přeje, aby si český tým vzal z prohraného utkání především poučení do budoucna. „Pro příště se musíme vyvarovat chyb a proměňovat šance, do kterých se dostáváme. Takže hrát lepší florbal. Celkově bych zápas ale hodnotila pozitivně,“ říká.

Ve druhém zápase dne Švýcarky dlouho držely naději na vítězství nad Švédkami. Seveřanky však silnou závěrečnou pětiminutovkou výsledek zápasu zlomily na svou stranu a zvítězily 8:6.