{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DRUHÝ DEN ODSTARTOVAL. FBC PLZEŇ SE DOČKALA VÝHRY NA NÁJEZDY, DEVÁTÝ JE HRADEC

Obrázek ke článku
7. 5. 2017

Florbalové mistrovství České republiky žáků pokračuje druhým hracím dnem. Ten odstartovaly rozřazovací boje poražených čtvrtfinalistů, na které čekají zápasy o páté a sedmé místo. Známe také konečné umístění celků na devátém až dvanáctém místě.

Již nyní je jasné, že domácí turnaj skončí velmi dobře pro Slavii Plzeň. I přes brzký start duelu, kdy byl úvodní hvizd naplánován na 8:30, si cestu do haly Lokomotiva našlo více než 40 fanoušků, kteří podporovali Západočechy v průběhu celého utkání. Ti měli od začátku duel zcela ve své režii. Výraznou měrou se na konečné výhře podílel Filip Blažek, jenž vsítil dvě branky. Plzeňané tak budou hrát o konečnou pátou pozici v České republice. Na Uničov čeká konečná bitva o sedmou příčku.

Na druhé hale se ve stejné turnajové fázi střetli florbalisté Litomyšle a Děčín. Kluci z "Liťáku", jak se jim lokálně přezdívá, byli očividně zklamaní z prohraného čtvrtfinále, do kterého navíc investovali velké množství sil, které pak logicky musely někde chybět. Východočechům zkrátka chyběla taková ta důležitá herní lehkost. Tou naopak oplýval jejich soupeř - Děčín. Po dvou třetinách bylo prakticky rozhodnuto. Závěrečná perioda sice byla vyrovnaná, dohrávala se za de facto jasného stavu. Výsledek 9:3 posílá bojovné Severočechy do bitvy o páté místo. Litomyšl si zahraje o příčku sedmou.

Pak už přišly na řadu souboje o konečné umístění. Zápas o deváté místo, ve kterém hostil Hradec Králové Slovácko, měl taktéž vcelku jasný průběh. Východočeši byli prakticky po celý zápas jasně lepším týmem, navíc se jim poměrně dařilo v zakončení. Skvěle se dařilo Michaelu Součkovi, který se třemi brankami a jednou asistencí výrazně podílel na výhře 7:2. Díky ní skončili chlapci z Gočárova města devátí. Desátým nejlepším týmem naší vlasti je pak FBC Slovácko.

Mnohem dramatičtější zápletku přinesla bitva o jedenáctou příčku. Opět u toho byli smolaři z Okříšek. Ti prakticky pořád vedli. Jenže závěrečná nekoncentrovanost umožnila soupeřům z Plzně zdánlivě ztracené utkání vyrovnat. Zmrtvýchvstání domácího celku dovršily nájezdy, v nichž měli hráči s velbloudem ve znaku více štěstí a konečně se tak dočkali výhry v turnaji. Ta jim zajistila jedenácté místo v České republice. Dvanáctý je celek z Kraje Vysočina.

​​

Obrázek