DUDA VYSTŘELIL CHODOVU ZLATO. KLOKANÍ PARTA BERE ZASLOUŽENÝ BRONZ

7. 5. 2017

Vrchol celého mistrovského turnaje České republiky přinesl dva parádní zápasy. V tom prvním zcela jasně dominovali obhájci prvenství, Bohemians Praha, kteří přejeli Uherský Brod. V nervy drásajícím finále pak Chodov zdánlivě ztracený zápas srovnal, aby v prodloužení zápletku ukončil a zvedl nad hlavu pohár pro šampiony.

Těsně před čtvrtou hodinou odpolední odstartoval první ze dvou nejsledovanějších duelů celého turnaje. Obhájce prvenství z loňského turnaje v Ústí nad Labem, Bohemians Praha vyzvali velké překvapení plzeňské akce – Uherský Brod. Ten prohrál v celém dosavadním průběhu až v semifinále. Jenže tentokrát se mu do cesty postavil nesmírně silný soupeř.

Zápas začal poměrně opatrně, oba týmy věděly, že každé malé zaváhání by mohlo mít v důsledku fatální následky. Když už se zdálo, že úvodní desetiminutovka branku nepřinese, v poslední minutě se přeci jen diváci dočkali. Zeleno-bílí Fulín s Kadlecem rozvlnili síťku za gólmanem Brodu, což klokanům po první třetině zajišťovalo vedení 2:0.

Vstup do druhé třetiny vyšel rovněž lépe hráčům Bohemians. Vedení 3:0 vypadalo velmi nadějně s ohledem na zbytek utkání. Jenže Brod to ani tentokrát nezabalil. Nejprve famózní Ležatka snížil na 1:3. Vzápětí Brauner přidal druhý gól svého týmu. A Východomoravané byli zpět ve hře. Pomyslný „tipec“ jim však zatnul Vojtěch Bílek, jehož gól ze 14. minuty se ukázal být klíčovým.

Tentýž hráč totiž přidal ještě pátou branku. Na ni dokázali navázat ve třetí třetině další tři spoluhráči, což v konečném účtování znamenalo výhru Bohemians v poměru 8:2 a naprosto zasloužený zisk bronzových medailí. Brod obsadil nepopulární „bramborovou“ pozici a halu opouštěl se slzami v očích. Jako by snad v Plzni nebylo Brodu souzeno. Před třemi lety zde totiž čtvrtou příčku obsadila také jeho děvčata, které tehdy vedla do bojů nynější juniorská reprezentantka Barbora Sedláčková.

Následoval nejdůležitější zápas každého turnaje - velké finále. Do něj se probojovaly dvě líhně špičkových superligových celků – Vítkovice a Chodov. A bylo to finále se vším všudy – atraktivní a vyrovnané až do poslední vteřiny. Brzké vedení Chodova v důsledku další průběh utkání příliš neovlivnilo. Vítkovice se nenechaly nezachyceným startem zápasu znervóznit, naopak přidaly na obrátkách a do konce první desetiminutovky dokázaly vyrovnat.

Ve druhé části se zásluhou Michaely Kubečkové dokázaly dostat do vedení. A když ve třetí třetině Martin Gattnar přidal třetí branku Ostravanů, leckdo mohl troufale tvrdit, že je vlastně hotovo. Ovšem pak přišly chvilky Matěje Dudy. Nejprve snížil na 2:3. Přesně 64 sekund před sirénou pak vyrovnal na 3:3, čímž završil hattrick a poslal zápas do prodloužení. V čase 32:58 chodovský florbalista rozhodl o tom, že nejen muži z Jižního Města se mohou pyšnit označením „mistři“.