​​​​

DŮLEŽITOU VÝHRU URVALY PANTHERS, OSTRAVA NEDOVOLILA PŘEKVAPENÍ

8. 2. 2020

V sobotních duelech Extraligy žen se hrálo o klíčové body. Gólem ze závěru zápasu vyhrály Panthers Praha a zatím jsou mezi postupovou osmičkou pro play-off. Všechny body brala i Ostrava, která utekla Tatranu sérií branek ve druhé třetině. Pozice lídra nadále patří Vítkovicím s těsným náskokem před Chodovem.

Florbalistky Chodova uspěly na hřišti posledního Liberce. Severočešky ztrácely po první části tři góly a do konce utkání se jejich manko pouze prohlubovalo. Pražanky celkově vyhrály 10:1, když se hned třikrát trefila Kristína Belicová. Na první místo soutěže jim to ale nestačilo, protože neklopýtly ani vedoucí Vítkovice. Nad Ivanti Tigers zvítězily 8:2 a udržely si na čele tabulky náskok jednoho bodu.

Důležitou výhru v boji o play-off si připsaly Panthers Praha. Z Jičína si odvezly skóre 6:5, ke kterému je dotlačila až gólem z poslední minuty Veronika Zittová. Ta v zápase dala dohromady čtyři branky plus jednu asistenci a Panthers odskočily devátým Bulldogs na rozdíl tří bodů. Právě Brňanky svoji bitvu v Olomouci nezvládly, když hanácké družstvo slavilo výsledek 4:2.

Tatran Střešovice dlouho byl na dostřel Ostravě na jejím vlastním hřišti. V polovině utkání favorit vedl jen o gól a stále neměl do zbytku duelu nic jistého. Před koncem druhé třetiny však přišly slepené trefy Kristíny a Paulíny Hudákových, díky kterým odskočil domácí tým na stav 6:2. V závěrečném dějství pak FBC už nezaváhalo a pojistilo si vítězství. „Velmi dobrý týmový výkon podpořený dobrou organizací hry, rozhodováním a individuálními výkony proti silnému soupeři,“ zhodnotil ostravský kouč Jakub Robenek.