{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DVANÁCT NEJLEPŠÍCH MÍŘÍ DO PLZNĚ. HALA LOKOMOTIVA HOSTÍ MČR STARŠÍCH ŽÁKŮ

Obrázek ke článku
1. 5. 2017

Florbalový ročník 2016/2017 graduje. Poslední soutěže čekají na své ročníkové vrcholy, které nám odkryjí jména nových či staronových šampionů. První kariérní příležitost pro to dosáhnout velkého úspěchu, čeká na starší žáky. Dvanáct nejlepších týmů z celé České republiky se představí v metropoli Plzeňského kraje. V hale Lokomotiva, která byla v minulosti svědky významných superligových či pohárových duelů, se tentokrát utkají o titul republikového šampiona právě talentovaní chlapci.

Dvě haly (Lokomotiva I a Lokomotiva II), čtyři skupiny, dvanáct týmů - a pouze jeden možný vítěz. Tak by se dala v číslech shrnout plzeňská akce ještě před úvodním buly. Do světového hlavního města piva se podívají týmy z různých koutů naší země. Domácí region budou zastupovat dva plzeňské celky – FbC Plzeň a FBŠ Slavia Plzeň. Ústecký kraj vysílá do boje 1. FBC DDM Děčín 4.

Největší pozornost bude patrně upírána k tradičně nejsilnějším krajům. Z Prahy dorazí dva týmy. Jeden celek pak bude reprezentovat Moravskoslezský kraj. Republikovou metropoli zastupují Florbal Chodov a FbŠ Bohemians, obhájci prvenství z loňského finálového turnaje v Ústí nad Labem. Ze severní Moravy se do Plzně probojovaly Vítkovice.

Hned dvojí zastoupení bude mít slovácká oblast. Tradiční mládežnickou superlíheň z Uherského Brodu totiž doplní FBC Slovácko, jehož sídlem je Staré Město u Uherského Hradiště. Jednoho zástupce vysílá Kraj Vysočina. Okříšky si v přímé bitvě o Region V poradily s Jindřichovým Hradcem z Jihočeského kraje, a tak i celek z Třebíčska bude moct předvést svůj um na plzeňské palubovce.

Po jednom zástupci pak přidaly kraje z východních Čech. Ten Pardubický reprezentuje Litomyšl, další lokální mládežnická velmoc. Královéhradecko pak vyšle do bojů FbC Hradec Králové. Dvanáctku účastníků uzavírá zástupce Olomoucka, jímž se stali chlapci z Uničova.

První hrací den budou k vidění skupinové boje a čtvrtfinálové duely, respektive rozřazovací bitvy před duely o umístění. Ve tříčlenných skupinách se utká jednou každý s každým. Dál postoupí vždy první dva týmy, celky na třetích příčkách čekají bitvy o rozřazení. Křížem se utkají týmy ze sousedních skupin, čili vítěz skupiny A narazí na druhého ze skupiny B atd.

V neděli dojde na semifinále, respektive duely o umístění. Souboj nejlepších z nejlepších je naplánován na 16:40, zhruba před osmnáctou hodinou bychom tak měli znát jméno nového republikového krále kategorie starších žáků.


Propozice turnaje a kompletní rozpis naleznete ZDE.

Obrázek