​​​​

DVOUCIFERNÉ VÝHRY A CENNÝ SKALP ŽIDENIC PROTI PANTHERS

12. 10. 2019

Ve všech sobotních zápasech šestého kola Extraligy žen padlo deset a více branek. Výsledkem 17:0 uspěly Vítkovice nad Jičínem, které doplnily vítězstvím 10:0 Ivanti Tigers proti Olomouci. Přestřelku 6:11 potom absolvovaly Bulldogs a Ostrava. Týden uzavřela nedělní výhra Bohemians, poté se nemýlil ani Chodov s Židenicemi.

Sobota přinesla dvě vysoké výhry s nulou vzadu. První z nich zaznamenaly Vítkovice, které porazily rozdílem sedmnácti gólů Jičín. Na pět bodů v individuálních statistikách dosáhly Barbora Husková (4+1), Zuzanna Krzywak (3+2) a Eliška Planková (2+3). „Opět povedený vstup do utkání – aktivita, pohyb, produktivita. Bohužel postupně přechod ke zmatkům a zbrklosti. Toto musíme odstranit, jinak můžeme v jiných duelech zaplakat,“ zhodnotil výsledek za Vítkovice Tomáš Martiník.

Bez problémů bodovaly také Ivanti Tigers nad Olomoucí 10:0. Přestože první dějství zvládly Pražanky jen 2:0, ve zbývajících čtyřiceti minutách přidaly dalších osm branek. Celkově třikrát se trefila Eliška Trojánková. Hráčky Tigers se tak díky výraznému vítězství udržely mezi nejlepší čtveřicí týmů Extraligy žen.

Brněnským Bulldogs utekla první třetina proti FBC Ostrava, kterou ztratily 2:6. V dalších částech zápasu už bylo skóre vyrovnanější, ale manko z úvodu domácí družstvo nedohnalo. Ostravanky proto vyhrály 11:6 a jsou o bod za aktuálním lídrem tabulky z Vítkovic.

V domácím zápase Bohemians nedali Liberci šanci, když se v hlavní roli ukázala Adéla Bočanová s Hanou Polákovou. Prvně zmiňovaná si připsala pět kanadských bodů, jeji kolegyně vstřelila čtyři branky. Stejný počet gólů zaznamenala Karolína Suchá z Chodova, která byla u vítězného tažení proti Tatranu Střešovice. Lvice rozhodly o zisku tří bodů především ve druhé části hry. Definitivní tečku za tímto kolem ženské extraligy udělaly florbalistky Židenic a Panthers. Pražanky si podmanily první třetinu, ve zbývajících čtyřiceti minutách ale byli méně efektivní a padly 2:6.