{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DYNAMICKÝ TRÉNINK, KTERÝ BAVIL DĚTI I TRENÉRY, UŽÍVAL SI TOUR SLÁVISTA KOCUR

Obrázek ke článku
10. 1. 2019

V celém Česku asi neexistuje větší rivalita. Fotbalové derby pražských S plní titulní strany prestižních deníků a tak trochu zastavuje život v celé zemi. To florbalové prostředí je minimálně v tomto ohledu podstatně skromnější. A tak zde ke konfrontacím sparťanů a slávistů dochází čistě v přátelské rovině. Florbaloví „sešívaní“ jsou podstatně mladším a menším klubem. I proto se tak mohli radovat - do Vršovic přijela Tour de Club.

Malé vesničky, ale i republiková metropole. Florbalová Tour de Club nikoho nediskriminuje. A tak se dočkal i další z pražských celků. Projekt zamířil do Vršovic, kde je doma klub s významnou sportovní historií - Slavia Praha. A právě proto, aby florbalisté jako „mladší sourozenci“ větších sportů obstáli, přizvali si na pomoc odborníky na slovo vzaté.

„Naše vedení chtělo Tour hlavně pro děti a trenéry. Pro ty nejmenší je to unikátní možnost vidět v akci bývalé či současné superligové hráče, poznat odlišné tréninkové metody a přesvědčit se, jak moc tenhle skvělý sport může bavit. Pro trenéry pak šance přiučit se novým způsobům vedení tréninku. Hlavní je mít trénink dynamicky, ne staticky připravený. Je třeba mít děti stále v tempu,“ popisoval důvody přihlášení trenér Prokop Kocur.

Již zmiňovanou významnou devízou akce je možnost vidět a zatrénovat si s florbalovými osobnostmi. Ty přijely také do Vršovic.

„Trénink vedla trojice Marek Chlumský, Pavel Hudík a Marek Deutsch,“ vyjmenovával organizátor.

Kocur si také chválil, jakým způsobem byl trénink vedený.

„Líbilo se mi, že to bylo celé v tempu. Děti to očividně hodně bavilo. Navíc byla cvičení zaměřena hodně na hru. Když to chvíli nešlo florbalově, tak to děti zkusily fotbalově s kopačákem. A pak zase florbalově,“ přibližoval průběh tréninku.

Ten tedy očividně splnil svou úlohu.

„Určitě ano. Děti byly nadšené a nám jako trenérům akce ukázala plno nových cvičení. Ta lze využívat na trénincích pořád,“ zakončil dobře naladěný lodivod „sešívaných".

​​

Obrázek