{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

E-FORMULÁŘE PRO PŘESTUP A HOSTOVÁNÍ

Obrázek ke článku
25. 3. 2020

Žádosti matriky elektronickou formou v automatizovaném procesu! Plánovaným krokem letošního roku je vícefázové spuštění projektu E+A matričních žádostí. V rámci první fáze se uživatelé FISu mohou těšit na formulář přestupu a hostování. Milníkem elektronizace florbalového prostředí pro FIS bude středa 25. března, kdy FIS učiní další krok za vylepšením a posunu k úplné samostatnosti v prostředí matričních formulářů.

Pro hráče a oddíly jsme připravili možnost elektronického podávání žádostí o přestup a hostování, které bude možné využít ještě do konce března u starších žáků a mladších kategorií. Možností je připravit si žádosti pro následující sezonu 2020/2021 pro všechny kategorie. Formuláře bude možné ve FISu vytvářet, vyjadřovat se k nim a od 1. května podávat s datem platnosti od (Datum OD) nejdříve od středy 1. července.

Datum OD - nově zavedený a důležitý pojem

Zavádíme nový pojem: „Datum OD,“ díky kterému bude možné podávat žádosti s výběrem přesného začátku platnosti přestupu a hostování v dostatečném předstihu. K „datu OD“ dochází k vyřazení hráče ze soupisky mateřského oddílu, a pokud již byla žádost zaplacena, dojde rovnou k přeřazení hráče do nového oddílu. Pokud není poplatek za žádost uhrazen do „data OD,“ nemůže hráč do uhrazení poplatku a odstranění nedostatků nastupovat za žádný z oddílů.

Elektronické žádosti - varianta, nikoliv povinnost

Elektronizace ulehčí řešení žádostí jednotlivým hráčům a oddílům, kteří vše budou moci vyřešit z pohodlí domova ať už ze svého osobního počítače či využitím mobilního telefonu. V posledních letech Matriční úsek přijme a zadá okolo 1 500 žádostí o přestup a 1 000 o hostování ročně. Spuštěním první fáze věříme v udržitelnost dlouhodobého standartu zpracování žádostí, ať už z pohledu jejich rychlosti zadávání až po úhrady plateb a schvalování. Mělo by tak dojít k možnosti širší a obsáhlejší podpory hnutí v rámci hráčské evidence Matričním úsekem, který nebude muset věnovat tolik úsilí a času papírovým žádostem. Pokud by okolnosti někomu bránili řešit žádost elektronicky, nadále ji může vyplňovat klasickým způsobem na papírovém formuláři. Aktuální verze formulářů jsou ke stažení na webu Českého florbalu.

Nasazení bude probíhat ve středu 25. března, následující den proběhne kontrola a od víkendu uvítáme počáteční využívání formulářů a oceníme každou zpětnou vazbu k prostředí Matričních žádostí. Je připraven video návod spolu s odpověďmi na časté dotazy prezentované na speciální stránce věnované E+A zde. V případě dotazů se obracejte prosím na Matriku emailem nebo na telefon +420 775 339 324. Případné podněty a zpětné vazby posílejte s popisem a zobrazením taktéž emailem na Matriku nebo zadáním prostřednictvím tlačítka FIS-Forum ve Vašich profilech. Děkujeme Vám za spolupráci!

Obrázek