{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


EFT 2019: KDO SE CHYSTÁ DO PRAHY?

Obrázek ke článku
10. 10. 2019

Méně než deset dní zbývá do zahájení domácího turnaje Euro Floorball Tour, který čeká v pražské UNYP ARENĚ (Podvinný mlýn) české národní týmy žen a juniorek. Soupeřkami českých výběrů budou už tradičně reprezentace z dalších tří nejlepších florbalových zemí světa, tedy Švédska, Finska a Švýcarska.

Poslední test před šampionátem

Česká reprezentace žen má za sebou téměř kompletní reprezentační cyklus. Kromě domácího Euro Floorball Tour už ji čeká pouze světový šampionát ve švýcarském Neuchâtelu. Od posledního mistrovství světa, které se v prosinci 2017 konalo v nedaleké slovenské Bratislavě, absolvoval český tým čtrnáct mezinárodních utkání. V devíti z nich čelil právě ostatním zemím světové špičky.

Se švédským týmem zaznamenal český tým dvě prohry. Naposledy na loňském EFT však Češky s úřadujícími mistryněmi světa prohrály o jedinou branku. Proti Finsku odehrály české reprezentantky zápasy tři, připsaly si nejprve dvě prohry a naposledy ve finském Salu slavily vítězství na nájezdy. Se Švýcarskem mají Češky za tyto necelé dva roky nejlepší bilanci. Ze čtyř utkání dvě vyhrály v základní hrací době a dvakrát soupeřkám podlehly až po samostatných nájezdech.

Nyní už nezbývá čas na taktizování, za méně než dva měsíce odstartuje světový šampionát, na kterém budou Švédky usilovat o sedmý titul mistryň světa v řadě. Na posledních dvou mistrovstvích však finálovou výhru vybojovaly až v samostatných nájezdech, Finky jim totiž dýchají na paty. Také český tým je hladový po úspěchu. Ze světového šampionátu si dosud přivezl jen jednu medaili a to v roce 2011 právě ze Švýcarska. Týmy tak mají poslední možnost pilovat detaily své hry, kterou budou chtít předvést v bojích o cenné kovy.

Juniorky vyhlíží MS v Uppsale

V juniorské kategorii to není o moc jiné, také reprezentantky do devatenácti let se v tomto kompletním složení světové špičky setkají opět až na mistrovství světa. To se bude konat v květnu ve švédské Uppsale.

V Praze se v roli úřadujících šampionek představí Švédky, které v roce 2018 ovládly finále ve švýcarském St. Gallenu. Od té doby čelil švédským soupeřkám český tým pouze jednou, tehdy ale hrál právě proti týmu úřadujících mistryň, do Prahy by měl dorazit tým v novém, omlazeném složení. S Finskem Češky zaznamenaly jednu výhru na loňském EFT a následně jednu porážku na domácím turnaji v Chomutově. Nejvíce zkušeností má tým pod vedením Tomáše Martiníka se Švýcarskem. Dvakrát ho v posledním roce porazil v základní hrací době, jednou po nájezdech, jedno utkání skončilo remízou a jednou zvítězily soupeřky.

Speciální motivaci směrem k šampionátu mají přitom právě Švýcarky, které v nejlepší čtveřici světa na posledním šampionátu nahradily Polky. V Praze by se florbalistky s helvetským křížem na hrudi měly představit pod vedením nového trenérského týmu. Nouze o nadšení není ani u českého týmu, který v St. Gallenu dlouho vyrovnaně bojoval o účast ve finále, nakonec vybojoval cennou bronzovou medaili a na tento výkon by rád navázal i v Uppsale.

Nenechte si ujít poslední možnost vidět české florbalistky bojovat v konkurenci nejlepších zemí na světě na domácím hřišti. Vstupenky na Euro Floorball Tour v Praze zakoupíte ZDE

PROGRAM EURO FLOORBALL TOUR V PRAZE
Pátek 18. října

10:00 Česko U19 – Švédsko U19

13:00 Finsko U19 – Švýcarsko U19

16:00 Švédsko – Švýcarsko

19:00 Česko – Finsko

Sobota 19. října

10:00 Švýcarsko U19 – Švédsko U19

13:00 Česko U19 – Finsko U19

16:30 Česko – Švýcarsko*

19:30 Finsko – Švédsko*

*z důvodu živého vysílání českého utkání Českou televizí byly odpolední zápasy o 30 minut posunuty.

Neděle 20. října

09:00 Švédsko U19  – Finsko U19

11:45 Česko U19 – Švýcarsko U19

14:30 Švýcarsko – Finsko

17:15 Česko – Švédsko


Obrázek