{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ENENKELOVÁ: TAKOVÉ ZÁPASY MILUJU. HUSKOVÁ: JSEM NA NÁS PYŠNÁ

Obrázek ke článku
5. 1. 2019

Ve čtvrtek v prodloužení porazily finské mistryně, v pátek je tak čekalo zasloužené finále proti domácímu IKSU. I když nakonec skončilo přesvědčivým vítězstvím Švédek, ve vítkovických řadách panuje spokojenost. O dojmy z finále i celého turnaje se podělila jak zkušená Veronika Enenkelová, pro niž to byl třetí Champions Cup, tak i Barbora Husková, která má za sebou premiéru.

„Věděli jsme, že to bude těžký zápas, nevěděli jsme ale, že to bude ze začátku až tak hratelné,“ popsala svůj pohled na utkání útočnice Veronika Enenkelová. „Do toho utkání jsme vstoupili dobře, i když jsme dostali dva rychlé góly hned po sobě. To byl trochu šok, protože jsme s nimi dokázali držet krok a najednou dvě branky. Ale potom jsme dokázali vstřelit kontaktní gól a do šatny jsme šli za stavu 1:2, což nejspíš nečekali ani trenéři,“ doplňuje Barbora Husková, která ve druhé třetině právě Enenkelové nahrávala na branku v přesilovce a společně tak snížili na 2:3.

Jednobrankový rozdíl panoval ještě po polovině utkání. „Jak jsem doufala, dokázali jsme s nimi udržet dvě třetiny, ta třetí už byla horší, ale jsou to Švédky, jsou rychlejší, mají lepší ligu a mají s sebou i rozhodčí, takže většinou musíme hrát nejen proti nim, ale i rozhodčím,“ zhodnotila zbytek zápasu Enenkelová.

„Naší silnou stránkou byly parádní brejky a dlouho jsme s nimi v obraně dokázali držet krok, nechtěli jsme je k ničemu pustit a to se nám dvě třetiny dařilo. Jsem strašně hrdá na tým, jak to dokázal zvládnout, i když jsme nakonec prohráli 8:3. Většina holek, z nichž některým není ani 17, hrála poprvé na mezinárodní úrovni,“ vysekla Enenkelová poklonu svému týmu. Na jeho výkon proti nejlepšímu klubu světa nedala dopustit ani Husková „Jsou to pro nás obrovské zkušenosti a hlavně jsme si ukázali, že když se semkneme, můžeme jako jeden tým hrát vyrovnaně a třeba i porazit každý tým. Jsem na nás pyšná.“

Pohár mistrů je příležitost otestovat herní dovednosti v mezinárodním srovnání s mistryněmi ostatních zemí světové špičky. „Zažila jsme to potřetí a bylo to super, podruhé finále, díky Bohu za to. Tohle se nepovede jen tak někomu. Takové zápasy já miluju, protože radši hraju proti silnějším soupeřům,“ užila si atmosféru Poháru mistrů Veronika Enenkolová.

„Můj první pohár mistrů byl jedna velká fantazie, protože ve čtvrtek jsme odehráli velmi dobré utkání proti SB-Pro a já jsem si to s holkama užila. Byla radost dívat se, jak jsme bojovali jedna za druhou, týmový výkon byl perfektní.“

Podívejte na highlighty finálového utkání žen na Poháru mistrů:
Obrázek