{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

EXPERTI: DO SUPERFINÁLE POSTOUPÍ BOLESLAV S VÍTKOVICEMI

Obrázek ke článku
21. 3. 2019

Stejně jako v minulé sezoně se budou sériím play-off věnovat velké florbalové osobnosti z řad bývalých reprezentačních hráčů. Martin Richter, legenda Tatranu se 79 starty v reprezentaci, a Aleš Jakůbek, legenda Bulldogs se 117 starty v reprezentaci. Oba florbaloví experti ČT sport se překvapivě shodují absolutně ve všem a předpovídají reprízu loňského Superfinále Mladá Boleslav vs. Vítkovice.

Své vlastní tipy můžete proměnit ve VIP vstupenky na Champions Cup v Holba Fantasy Play-Off 2019!

Technology Florbal MB – FAT PIPE Florbal Chodov
Tip Martina Richtera: 4-2

„Z hlediska letošních vzájemných zápasů to vypadá jako risk. Jenže Vítkovice zvládly své série velmi dobře, zatímco Chodov se na postup nadřel víc, než se čekalo. A jak ukázala již základní část, všechny 4 týmy se navzájem dokážou porazit.

I vzhledem k aktuální formě obou týmů vidím mírného favorita v Mladé Boleslavi. Chodov přeci jen má užší kádr a v dlouhé sérii nebude moci zvolit pouze defenzivní taktiku, jaká mu vyšla v posledním vzájemném Superfinále.

Z individualit pokračuje v krasojízdě dvojice Natov - Curney. Chodov se musí pokusit jejich pětce hru otrávit, rozkouskovat. Naopak Mladá Boleslav si kromě tradičních střelců Ondruška a Vávry bude muset dá velký pozor na Marka Matejčíka, který chytil v play-off skvělou formu.“

Tip Aleše Jakůbka: 4-2

„Boleslavský výběr soupeře se dle mého zakládal na výsledcích a předvedené hře Chodova z konce základní části a především ve čtvrtfinálové sérii. Chodov zatím zdaleka nepředvádí výkony, které by jej mohly v rámci best of 7 série dovést do Superfinále. Hráče na to bezesporu má, ale celkově mi chodovský 'orchestr' moc neladí. Težko předvídat, jestli se dokáže za tak krátkou dobu ještě vyladit.

Pro Boleslav může být problémem rychle ukončená série s Otrokovicemi. Psychická pohoda může být křehká a při prvním náznaku problémů či neúspěchu se může vytratit. Duo Curney-Natov se však nenechá vyvést z míry snad nikdy.

Oba týmy disponují velmi zkušenými kádry a rozhodovat tak bude aktuální forma a herní pohoda, kterou však žádný tým nepřetaví ve vítězství čtyřikrát v řadě. A vzhledem k mému tipu na Superfinále, Boleslav – Vítkovice, se klaním k vítězství 'Technologů'.“

Poměr tipovaných vítězných zápasů: 67 % na vítězství Mladé Boleslavi.

ACEMA Sparta Praha – 1. SC TEMPISH Vítkovice
Tip Martina Richtera: 2-4

„Vítkovice opět potvrzují, že v jejich případě umístění po základní části nehraje moc velkou roli. Na play-off se vždy dokáží výborně namotivovat (jejich slovy dostat do laufu). Střešovicím na rozdíl od loňského roku nedali ve čtvrtfinále moc šancí. Sparta pokračuje ve s skvělé sezoně a zvládla i psychicky náročnou roli favorita s Bohemians. Teď je ale čeká udělat čtyři velmi těžké kroky k vysněnému Superfinále, k tomu budou muset oproti čtvrtfinále ještě zvednout úroveň hry. 

Postup Sparty do Superfinále by pro mě byl překvapením, ale musím přiznat, že Sparta už mě v minulé a letošní sezoně překvapila několikrát. Myslím, že v sérii nebude padat moc branek. Oba týmy mají skvělé brankáře a nepříjemnou důraznou obranu. Mohli bychom se tak několikrát dočkat i rozhodnutí v nájezdech.“

Tip Aleše Jakůbka: 2-4

„Sparta po repete s Bohemians bude určitě chtít loňské umístění vylepšit. Nemusí hrát pod tak velkým tlakem, ale zároveň jí může ruce svazovat i touha se do Superfinále dostat. Přeci jen mnoho ostřílených borců z vypjatých playoffových sérií v kádru nemá a minimálně tyto zkušenosti jsou převážně na straně Vítkovic. Sparta se učitě může opřít o brankáře Beneše a týmového ducha. V každém zápase může být případným rozdílovým hráčem v poli téměř kdokoliv.

U Vítkovic mi pak připadá nejlépe načasovaná forma na play-off ze všech postupujících týmů do semifinále. Opory na všech postech se rozehrály do 'reprezentační' formy a pokud nepřijdou zranění, mělo by vše směřovat k postupu do Superfinále a možnost reparátu za loňský rok.

Série však bude velice napjatá a vyrovnaná a určitě nebudou chybět vypjaté emotivní scény.“

Poměr tipovaných vítězných zápasů: 67 % na vítězství Vítkovic.

Obrázek