{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

EXPERTKY: OSTRAVSKÉ SUPERFINÁLE V OSTRAVĚ? JE TU VELKÁ ŠANCE!

Obrázek ke článku
21. 3. 2019

Stejně jako v minulé sezoně se budou sériím play-off Extraligy žen věnovat velké florbalové osobnosti. Zuzana Jelínková, bývalá hráčka FbŠ Bohemians s 358 starty v nejvyšší soutěži a 44 starty v reprezentaci, a Dita Ondrejková, bývalá extraligová brankářka, novinářka s účastí na šesti MS a v současnosti členka komise zabývající se ženským florbalem.

Své vlastní tipy můžete proměnit ve VIP vstupenky na Champions Cup v Holba Fantasy Play-Off 2019!

1. SC TEMPISH Vítkovice – Ivanti Tigers Jižní Město
Tip Zuzany Jelínkové: 4-1

„Vítězky základní části sáhly po papírově nejslabším soupeři. Volba poměrně logická, myslím si, že ukázaly na soupeře, kterého mohou a měly by v sérii porazit. Tigers mohou Vítkovice potrápit, ale budu opravdu hodně překvapená, jestli jim seberou více než jeden zápas.

Očekávám velký ofenzivní tlak modrobílých, gólmanka Tigers bude určitě v neustálém zápřahu. Záleží, jestli se obdobně budou prezentovat i její spoluhráčky na druhé straně. Pokud by navíc přidaly jistou dávku trpělivosti a koncentrovanosti a jejich tým se bude dlouho držet na dostřel, mohou vítkovické hráčky znervóznět a začít kupit chyby, které je potřeba nemilosrdně trestat. V tom vidím šanci na úspěch.

Na druhou stranu, pokud Vítkovice doléčí včas všechny šrámy a nastoupí v plné síle, bude těžké jejich dobře organizovanou hru něčím narušit. Pracují velmi dobře v útočné i obranné části hry.

Tip Dity Ondrejkové: 4-1

„Čtvrtfinálové zápasy skončily tak nějak dle očekávání. Tipovala jsem sice, že v sérii Tigers s Jičínem urvou hráčky z města pohádek alespoň bod, což se nestalo. Ale jen o jeden nájezd! Teď začíná boj o Superfinále, tak se podívejme, kdo na sebe narazí.

Nepřekvapilo mě, že si Vítkovice vybraly Tigers. Podle mého někdo, ať už o té volbě rozhodoval kdokoli, si minimálně podvědomě uvědomuje, že série s Ostravou by byla až příliš velký risk. Takže se vsadilo na Tigers. Tuším, že tak pět, možná šest zápasů a Vítkovice najedou na přípravu na domácí Superfinále. Tigers sice má velmi slušnou ofenzivu, ale to Vítkovice taky. V obraně jsou ostravské hráčky silnější a k postu brankářky jsem se na straně Tigers vyjadřovala už minule. Tam jsou Vítkovice jednoduše silnější. V semifinále Extraligy žen rozhodují přesně tyto atributy. Tigers dokážou přestřílet kohokoli, ale vyhrát čtyři zápasy, to se obávám, že se nestane.

Poměr tipovaných vítězných zápasů: 80 % na vítězství Vítkovic.

FAT PIPE Florbal Chodov – FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA
Tip Zuzany Jelínkové: 3-4

„Bude se jednat bezesporu o velice vyrovnanou a náročnou sérii, divácky maximálně atraktivní. Dokážu si i představit, že se natáhne až do sedmi zápasů. Rozhodovat můžou maličkosti v každém konkrétním utkání, případně aktuální forma nejen klíčových opor. I proto je velice těžké tipnout jejího vítěze, rozhodujících proměnných je hodně a na to vyhrát, mají oba týmy.

Chodov budou určitě spoléhat na nezastavitelnou Martinu Řepkovou, otázkou je, jestli se k ní někdo přidá a jestli tak bude schopen Chodov čelit dle mého názoru 'lajnově vyrovnanější' ofenzivní smršti ostravského týmu. Tady by ale zase mohla přijít na řadu síla Jany Christianové v bráně.  

Ostrava cítí, že šance postoupit do domácího Superfinále je pro ně letos opravdu velká a v cestě jim tentokrát nestojí psychický blok v podobě městského rivala, takže se s nadšením a čistou hlavou vrhnou dobývat chodovskou tvrz. Myslím si, že by to mohlo klapnout, jak už jsem zmínila, jejich ofenzivní síla je obrovská. Musí udržet nervy na uzdě a hrát disciplinovaně, zejména v domácím prostředí se nesmí nechat příliš vybláznit diváky. Pak by mohl přijít vysněný postup. 

Každopádně tato série bude mít šťávu a vážně se na ni těším.“

Tip Dity Ondrejkové: 3-4

„Tahle série nemá jasného favorita. Tipuji sedmizápasovou bitvu. Kdo ale nakonec zvítězí... Jsem ráda, že nesázím. Myslím, že v úvodních střetnutích budou mít trochu navrch ostravské hráčky. Ze čtvrtfinále jsou připraveny o trochu lépe na určitý level hry. Tatran je skutečně hodně prověřil. Myslím, že Ostrava kromě ostruh získala především obrovskou psychickou výhodu. Holky už teď ví, že dokážou urvat i zápasy, které se nevyvíjí podle představ a na druhé straně stojí extrémně motivovaný soupeř. Což v téhle sérii bude, protože Lvice z Chodova dozajista nezapomněly na ostravské oslavy vítězství Poháru. Obávám se, že tam to bude v prvních dvou zápasech trochu lítat. Na druhou stranu o tom přece semifinále je, i o těch emocích. Chodov hrál čtvrtfinále s Panterkami a byla to upřímná nuda. Teď se musí holky připravit na 'ostravský fičák'. 

Musím přiznat, že pocitově trochu víc favorizuji právě Ostravu. Byť v jejich hře jde pořád hodně vidět určitá lehkovážnost a výpadky koncentrace. Nicméně v FBC mají trochu lépe namixovanou sestavu. Chodov má samozřejmě také svoje osobnosti, ale už i čtvrtfinále ukázalo, že se holky hodně spoléhají na Martinu Řepkovou. Na hřišti je rapl, každý by ji chtěl v týmu. Nikdo nechce hrát proti ní.“

Poměr tipovaných vítězných zápasů: 57 % na vítězství Ostravy.

Obrázek