​​​​

PRESTIŽNÍ DERBY PRO VÍTKOVICE, TATRAN ZDOLAL CHODOV

27. 2. 2021

Na špičce tabulky se odehrál třaskavý souboj. V 11. kole florbalové Extraligy žen hostil lídr z Vítkovic své rivalky FBC Ostrava. I když rozdíl zůstával až do konce těsný, domácí tým nakonec zvítězil o gól a udržel se na čele soutěže. Ke třetímu Chodovu se přiblížil Tatran, jenž ho přestřílel 6:4.

Ostravské derby urvaly na svoji stranu Vítkovice díky výhře 7:6. Svěřenkyně Tomáše Martiníka tak navázaly na dosavadní neporazitelnost a navýšily náskok před FBC na čtyři body. Vítkovicím pomohla k těsnému úspěchu třígólová Lina Hägg, jež navíc zaznamenala jednu asistenci. Ostravanky však i přes porážku zůstávají před třetím Chodovem s pohodlným vedením o osm bodů.

Přestože Vítkovice nakonec braly tři body, začaly lépe jejich soupeřky. FBC zvládlo první třetinu 2:0 po brankách Nely Kapcové s Malwinou Zagórskou. V následující fázi duelu se ale skóre překlopilo na stranu domácích, což znamenalo průběžný stav 5:3. Ostrava potom sice dotahovala manko a v předposlední minutě snižovala na kontaktní rozdíl, jenže nesrovnala.

Vítkovické hráčky aktuálně drží sérii třinácti výher od startu sezony. Proti Ostravě však šlo o jejich nejtěsnější úspěch z dosavadních zápasů, když zatím pokaždé zvítězily o dva a více gólů. Možnost odvety dostanou Ostravanky na vlastním hřišti v sobotu 20. března, tedy tři kola před koncem základní části Extraligy žen.​

Vítkovický trenér Tomáš Martiník si bodů velice váží. „Těžké utkání s infarktovým finišem. Ačkoliv jsme byli v první třetině aktivní a snaživí, soupeř využil možnosti a dostal se na koně. Naštěstí jsme se potom dotáhli,“ popisoval. Finální minuty ovšem podle něj šlo zvládnout lépe. „Z mého pohledu jsme závěr úplně nezvládli, ale naštěstí to vyšlo,“ doplnil Martiník.

Kouč Jakub Robenek z ostravského FBC podotkl, že šlo o kvalitní souboj. „Měli jsme kvalitní vstup. Přesně takový, jaký jsme si představovali. Hrubě se nám však nepovedla druhá pasáž, přestali jsme a hrát a měli jsme strach. Připadalo mi, jako bychom chtěli výsledek ubránit, což proti Vítkovicím není možné,“ konstatoval.

Chodovský náskok je tenčí

Z elitní čtverky dále hrály čtvrté Střešovice se třetím Chodovem. Obě družstva dělilo před začátkem šest bodů, jenže mezera se zmenšila. Tatranu se lépe dařilo v zakončení a měření sil dovedl k vítězství 6:4. Rozhodovaly trefy z posledního dějství, kdy domácím vystřelily triumf Lucie Želízková s Michaelou Mechlovou. V součtu zaznamenaly obě hráčky v duelu pět bodů za čtyři branky a jednu asistenci.

„Florbalově i kondičně jsme zvládli utkání na výbornou. Buď to bylo vyrovnané, nebo jsme měli lehce navrch. Rozhodly naše přesilovky, kterými jsme si pomohli,“ těšilo trenérku Střešovic Michaelu Marešovou. Početní převahy považovala za klíčové i hostující hráčka Tereza Hanzlíková. „Soupeř využil dvě ze tří, zatímco nám nevyšla ani jedna. Ačkoliv jsme si vytvořily nějaké gólové šance,“ zhodnotila.

Na hranici play-off se vystřídal Start98 s Bohemians. Klokanky podlehly Kunraticím 5:9 a spadly na devátou příčku. Klíčová byla závěrečná pětiminutovka, kdy se Start98 trefil třikrát za sebou. Zajistil si tak klidný výsledek i osmou pozici tabulky. Cenné tři body jdou na konto Židenic, které přestřílely Jičín. Brňanky sice v zápase vedly už 4:1, nicméně o konečném skóre 6:4 rozhodly až ve třetí třetině. Z výhry se radoval také celek Panthers Praha, když porazil 4:1 Mladou Boleslav.

Výsledky 11. kola Extraligy žen
Sobota 27. února

KM automatik FBK Jičín - K1 Florbal Židenice 4:6 (branky: 3. Nikola Kuchařová, 28. Nikola Kuchařová, 42. Gabriela Žůrková, 45. Simona Matušková - 13. Lucie Romančáková, 15. Šárka Staňková, 19. Lucie Romančáková, 26. Martina Indrová, 48. Andrea Dernerová, 60. Eva Urbášková) VIDEOOHLASY
1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC ČPP OSTRAVA 7:6 (22. Dominika Buczek, 34. Lina Hägg, 35. Dominika Buczek, 44. Lina Hägg, 45. Lina Hägg, 53. Denisa Ferenčíková, 59. Barbora Husková - 15. Nela Kapcová, 20. Malwina Zagórska, 33. Malwina Zagórska, 54. Natálie Hurníková, 57. Veronika Rybičková, 59. Kristína Hudáková) VIDEOOHLASY
Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:4 (1. Lucie Želízková, 6. Kateřina Vachudová, 14. Michaela Mechlová, 30. Veronika Kopecká, 45. Lucie Želízková, 54. Michaela Mechlová - 5. Tereza Hanzlíková, 9. Tereza Hanzlíková, 26. Eliška Chudá, 37. Hana Chaloupková) VIDEOOHLASY TRENÉRKA DOMÁCÍ, HRÁČKA DOMÁCÍ, TRENÉR HOSTÉ, HRÁČKA HOSTÉ
Panthers Praha - MITEL Florbalová akademie MB 4:1 (5. Karolína Nováková, 19. Karolína Nováková, 32. Karolína Vlachová, 56. Kristýna Gocová - 9. Eliška Horáková) VIDEOOHLASY
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice - FbŠ Bohemians 9:5 (5. Veronika Balejová, 9. Kateřina Kovaříková, 13. Nela Tlamsová, 27. Karolína Laura Hornová, 46. Kristina Zlatníková, 49. Kateřina Kovaříková, 56. Barbora Špačková, 56. Karolína Laura Hornová, 58. Kristýna Kellovská - 7. Adéla Bočanová, 11. Veronika Mandíková, 21. Hana Poláková, 30. Adéla Bočanová, 53. Adéla Bočanová) VIDEOOHLASY