​​

EXTRALIGA ŽEN: FAVORITÉ JSOU V SEMIFINÁLE, PLAY-DOWN SROVNÁNO NA 1-1

10. 3. 2019

Ženská extraliga už zná své semifinalisty, kteří si otevřeli bránu do další fáze play-off v nejkratším možném čase. Ačkoliv Jičín sahal po prodloužení série s Tigers, loterie samostatných nájezdů se nakonec přiklonila na stranu florbalistek z Jižního Města. V boji o udržení nejvyšší soutěže platí vyrovnaný stav.

Ostravské florbalistky si ve střešovické Stodole zápas s Tatranem pohlídaly, čímž si připsaly v sérii čtvrtý bod. Ačkoliv šly domácí ženy do vedení, od poloviny druhé minuty se už neprosadily a veškerou iniciativu převzaly jejich soupeřky. Čtyřmi kanadskými body zazářila Nela Kapcová s Paulínou Hudákovou. Na Podvinném mlýně se rozuzlila další ze čtvrtfinálových sérií, kdy Vítkovice trpělivou hrou dospěly k výhře 4:1. Bohemians přitom své sokyně přestřílely. „Myslím si, že jsme předvedli velmi dobré výkony. Škoda, že se nám nepodařilo být lepší v koncovce,“ hodnotí duely s Bohemians trenér Tomáš Martiník.

V Hostivicích rozhodlo prvních dvacet minut, v nichž se hráčky Chodova prosadily celkem třikrát a hnaly se za ukončením čtvrtfinále. Domácí ženy se gólově vyjádřily až v devětačtyřicáté minutě, a tak nestihly dotáhnout několikabrankové manko soupeřek. V Jičíně viděli diváci pořádné drama, které dospělo až k disciplíně samostatných nájezdů. I přes to, že FBK bylo dvakrát ve vedení, s prvním bodem v sérii se muselo rozloučit. Vítězný nájezd absolvovala Lucia Jelínková. „Jsme rádi, že jsme to dnes ukončili, ale zápas byl velice těžký. Jičín hrál výborně,“ znělo ze strany Tigers.

Každý ze čtyř týmů bojujících o záchranu extraligové příslušnosti už má na svém kontě po jednom vítězství. Olomouc své druhé klání na domácí palubovce zvládla, avšak dvakrát musela dotahovat. Podobný scénář se psal v Brně, kde Židenice porazily Liberec a na sever Čech se přesunou za remízového stavu.