​​​​

EXTRALIGA ŽEN: OSTRAVSKÉ TÝMY GÓLOVĚ ŘÁDILY V NEDĚLNÍM 16. KOLE

6. 1. 2019

V nedělním programu 16. kola Extraligy žen nejvíce vyladily střeleckou mušku ostravské celky. Drtivý debakl 18:0 schytala Plzeň na hřišti ostravského FBC, Vítkovice natřílely deset branek do sítě Bohemians. Nezaváhaly ani zbylé dva týmy první čtyřky, Chodov udolal Židenice, Tigers v derby Panthers. Tatran se díky výhře nad Jičínem bodově dotáhl do bojů o play off.

Vítkovickou formu po návratu z Poháru mistrů, kde skončily na stříbrném stupínku, odnesly florbalistky Bohemians, jež doma prohrály po třech výhrách v řadě, proti Vítkovicím se jim v poslední době ale nedaří. Hráčky hrající doma na Děkance přitom vstoupily do utkání prvním gólem, o necelou minutu později už však bylo vedení na straně Vítkovic a definitivně se rozhodlo v prostřední části, kdy Šponiarová zkompletovala hattrick a Vítkovice nastřílely pět branek.

Ještě větší gólové hody byly k vidění v Ostravě, odkud si odvezla pořádnou nadílku na dlouhou cestu domů Plzeň. Slavia se nachází na úplném konci tabulky, čtvrtá Ostrava tak potvrdila roli favorita. Všechny tři dvacetiminutovky skončily shodně 6:0, hned trojice hráček nastřílela hattrick – Kotzurová, Hudáková, Kapcová.

Chodov se drží na první pozici Extraligy žen před Vítkovicemi jen díky lepšímu skóre, to si ale v souboji s aktuálně předposledními Židenicemi příliš nevylepšil. Po neúspěšné přestřelce s Tigers z konce roku se minimálně vrátil zpět na vítěznou vlnu. Na začátku třetí třetiny Židenice snižovaly na 1:2, což je nakoplo, ale proti dobře chytající Christianové, jež si navíc připsala asistenci u poslední branky, se víckrát neprosadily.

V pražském derby hostily Tigers Panthers Praha, hostující hráčky se sice šly jako první vedení, které si mohly vzít zpět ve druhé třetině, kdyby proměnily trestné střílení, ale misky vah už se na jejich stranu nepřeklopily ani jednou. V duelu byla nařízena celkem tři trestná střílení, i florbalistky z Jižního Města jedno neproměnily, ale to druhé na konci druhé třetiny už ano. Tím se dostaly více do pohody a pokračují v boji o co nejlepší pozici pro play off čtvrtou výhrou v řadě.

16. kolo zakončilo střetnutí Tatranu s Jičínem, tedy dvou celků, které se nachází ve středu tabulky na hranici postupu do vyřazovacích bojů. Tatran odskočil Jičínu do klíčového náskoku čtyřmi brankami ve druhé části hry a vedení si i přes snahu soupeřek o srovnání pohlídal. Střešovice se výhrou za tři body po dvou porážkách vrátily do bojů o play off, aktuálně ztrácí na šestý Jičín jen tři body.