{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


EXTRALIGA ŽEN SE VRÁTILA PO DLOUHÉ PAUZE

Obrázek ke článku
19. 12. 2019

Po pauze zapříčiněné mistrovstvím světa se opět rozeběhla Extraliga žen. Čtvrteční duely 13. kola nabídly dvě pražská derby, v prvním utkání Chodov jasně zvítězil nad Tigers 13:5. Druhý zápas mezi Panthers a Tatranem přinesl napínavější bitvu, ve které nakonec uspěly hostující Panthers 6:4. Další zápasy kola se odahrála v pátek, kdy si například brněnské florbalistky Bulldogs vyšláply na Bohemians.

Jihoměstské derby mezi Chodovem a Tigers začínalo již v 10 hodin dopoledne a v rámci schoolmatche jej navštívilo 639 diváků, mezi kterými nechyběli žáci základních škol. Chodov zvládl roli mírného favorita, byť první dvě třetiny byly vyrovnané. V té třetí však chodovské florbalistky přidaly 7 branek a dokráčely si pro vysoké vítězství 13:5. Na výhře, po které se Chodov posunul do čela tabulky, se nejvíce podílely Martina Řepková (4+1) a Karolína Suchá (2+2).

Večerní utkání ve střešovické Stodole poskytlo vyrovnanou bitvu mezi domácím Tatranem a Panthers. Domácí florbalistky sice dvakrát v zápase vedly, jenže Panthers v obou případech skóre dokázaly otočit a v poslední dvacetiminutovce si po trefách Terezy Pitterlingové a Lucie Florianové zajistily vedení 6:4, které již nepustily. Po této výhře se navíc posunuly hned za Tatran na 8. příčku soutěže.

Páteční program odstartoval zápasem Jičína  a Liberce. Ani tentokrát se Severočeškám nepodařilo proměnit nulu na svém bodovém kontě, když si Jičín připsal hladké vítězství 10:4, pod nímž se výrazně podepsaly například Kristýna Bachmaierová čtyřmi góly nebo Lucie Paulovičová čtyřmi asistencemi.

Vítkovické florbalistky navázaly na vítězství proti brněnským soupeřkám z období před šampionátovou pauzou a po Bulldogs porazily také Židenice. To se jim povedlo díky náskoku z první třetiny, židenické florbalistky sice odehrály další dvě třetiny vyrovnaně, náskok ale nevymazaly.

Druhý brněnský tým - Bulldogs - byl tentokrát úspěšnější, když si připsal cenné tři body proti soupeřkám z FbŠ Bohemians za výhru 6:5. Zajímavostí je, že ani u jedné trefy Pražanek nechyběla Hana Poláková, která si připsala čtyři branky a jednu asistenci.

V posledním duelu dne si pak ostravské FBC připsalo pohodlné vítězství 8:2  nad Olomoucí, čímž umocnilo náskok před zbytkem tabulky.

Výsledky 13. kola Extraligy žen
Čtvrtek 19. prosince

Florbal Chodov - Tigers Jižní Město  (online video13:5

Panthers Praha - Tatran Střešovice (online video4:6

Pátek 20. prosince

Crazy Girls FBC Liberec - FBK Jičín (online | video4:10

Florbal Židenice - 1. SC Vítkovice (online video3:7

FbŠ Bohemians - Bulldogs Brno  (online video 5:6

FBC Ostrava - FBS Olomouc (online video8:2

Obrázek