{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


EXTRALIGOVÉ ŽIDENICE VYVÁŽÍ NEJVYŠŠÍ ŽENSKOU SOUTĚŽ NA VSETÍN

Obrázek ke článku
16. 11. 2019

Už počtvrté vyveze K1 Florbal Židenice Extraligu žen mimo Brno. V rámci dlouhodobého projektu Návraty domů se utkání s Crazy girls FBC Liberec odehraje ve vsetínském sportovním svatostánku Na Lapači. 

Návraty domů. Tak se jmenuje projekt, skrze který K1 Florbal Židenice vyváží nejvyšší florbalovou soutěž žen za hranice Brna. A to do míst, ze kterých pocházejí jednotlivé hráčky. Letošní premiérovou sezonu Evy Urbáškové v nejvyšší soutěži okoření listopadový výjezd na starou známou vsetínskou palubovku, odkud před sezonou vyrazila právě do brněnských Židenic.

„Dostala jsem se na vysokou školu do Brna a chtěla jsem si konečně zkusit zahrát extraligu, tak jsem si řekla, že zkusím Židenice,” popsala autorka devíti extraligových branek Urbášková. 

Podobnou cestu zvolila i Barbora Sedláčková. Ta v loňské sezoně nastupovala stejně jako Urbášková za Florbal Vsetín. „Do Brna mě přivedlo především studium a chtěla jsem se vrátit na extraligovou palubovku, takže Židenice v tomhle ohledu byly jasná volba. Cítím se dobře, většinu týmu i vedení znám už delší dobu a už jen stačí se vrátit do extraligového tempa,” uvedla bronzová medailistka z juniorského mistrovství světa 2018. Ve vsetínském dresu navíc stále nastupuje její dvojče Kateřina. 

Nejvyšší ženská soutěž se na Vsetín vrátí po 16 letech. Klub TJ MEZ Vsetín hrál nejvyšší soutěž v sezoně 2002/2003. Úplně poslední utkání v tehdejší 1. lize odehrál Vsetín na jaře 2003 proti HFK Děkanka. Ačkoli vsetínské hráčky podlehly pražským soupeřkám vysoko 1:11, na zápase byla tehdy suverénně nejvyšší návštěvnost 18. kola. 

V sobotu se extraligové Židenice střetnou s aktuálně posledním týmem extraligového peletonou z Liberce. Potkají se tak aktuálně sedmý tým s dvanáctým. Favoritkami jedenáctého kola nejvyšší soutěže jsou Židenice, které tak vůbec poprvé nastoupí do svého speciálního výjezdního utkání v roli favorita.

Obrázek