FAMÓZNÍ FINÁLOVÝ OBRAT. MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ POVSTAL Z POPELA A VYBOJOVAL ZLATO

13. 1. 2019

Tak blízko. A přitom tak daleko. Takový pocit zřejmě měli reprezentanti Zlínského kraje při pomyšlení na zisk zlatých medailí. Ti se trochu překvapivě probojovali až do finálového duelu. A v něm ještě minutu před koncem dokonce vedli. Pak ale přišel zkrat a ze zlata se nakonec radovali florbalisté Moravskoslezského kraje.

Těžko si lze představit větší drama. Krásnou podívanou do poslední vteřiny rozhodla jediná branka. Té ale předcházel vyrovnaný průběh.

Lépe do zápasu vstoupili borci ze Zlínska, kteří už po třech a půl minutách vedli. V tu chvíli zřejmě uvěřili, že tenhle duel rozhodně není žádná „mission impossible“. Což se později potvrdilo. Zaskočení Severomoravané a Slezané chvílemi nestíhali. Jako by snad věřili, že se zápas vyhraje sám. Nevyhraje.

To si naštěstí uvědomili včas. I tak ale dovolili klukům ze Zlínska dostat se do tříbrankového vedení. To začali postupně smazávat. Až do času 29:31, tedy necelou půlminutu před koncem. Tehdy vyrovnali. Totálně rozhozenou zlínskou defenzivu pak nalomilo ještě vyloučení. Při něm, pět sekund před koncem, Daniel Chatrný rozhodl o tom, že zlaté medaile zdobí hráče Moravskoslezského kraje.