{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


FANOUŠCI I HRÁČI MOHOU OD ČTVRTKA DO HAL BEZ OMEZENÍ

Obrázek ke článku
10. 2. 2022

Vláda České republiky schválila k datu 10. února rozvolnění některých opatření. Zatímco aktuálně bylo třeba se ke vstupu do haly prokazovat očkovacím certifikátem, potvrzením o prodělání covidu nebo v jistých případech negativním testem, nyní už nic z toho potřeba není. Jediné opatření, které zůstává v platnosti, je povinnost diváků a organizátorů nosit ve vnitřních prostorách ochranu dýchacích cest. Změny se týkají už nadcházejícího hracího víkendu. 

Se zrušením výše uvedeného odpadá povinnost pořadatelům kontrolovat jak hráče, tak diváky ohledně očkování nebo testů. Také týmy už nebudou muset dokládat před každým zápasem bezinfekčnost. Naopak ohledně nošení respirátorů k žádným změnám nedochází, a i nadále budou povinné. Výjimka platí pouze pro hráče, realizační tým a rozhodčí během samotného utkání.  

Prozatím se nemění povolený maximální počet 1 000 diváků v hale. Už nyní je ale vydána úprava s platností k 19. únoru, na základě které bude moci být využito kromě pevně stanovené hranice 1000 diváků ještě 50 % ze zbylé kapacity haly. To je dobrá zpráva mimo jiné i pro Superfinále florbalu, které se bude konat v pražské O2 areně 9. dubna. S opatřeními platnými od 19. února by tak na vrchol domácí soutěže mohly dorazit vyšší tisíce fanoušků a pomoci opět vytvořit nezaměnitelnou atmosféru, která tuto akci tradičně provází.  

Všechny aktuální informace ohledně platných opatření najdete na našem webu na podstránce COVID-19.

Obrázek