​​​​

FAVORITÉ NEZAVÁHALI, VÝHRU SLAVÍ KARLOVY VARY, BULLDOGS I KLADNO

24. 1. 2020

V rámci 21. kola 1. ligy mužů uspěly týmy z čela tabulky. Vedoucí florbalisté Karlových Varů zvítězili v duelu s Chomutovem 9:2, Bulldogs vyhráli 4:2 v Českých Budějovicích a třetí Kladno si poradilo s Rožnovem 7:3. Bodový zisk si připsalo také Ústí, Jaroměř, Torpedo a Gullivers.

Již ve čtvrtek večer odehráli zápas florbalisté posledních Petrovic a Torpeda Havířov. Po první třetině, která skončila jen jednobrankovým rozdílem, si postupně hostující hráči Torpeda budovali náskok a nakonec dotáhli zápas k vítězství 9:5. Na výhře se nejvíce podíleli Matěj Černý (3+2) a Jakub Vilím (3+0).

V zápase mezi Jaroměří a havířovským Slovanem uspěl lépe postavený tým v tabulce. Jaroměřští florbalisté odskočili soupeřům během druhé třetiny a svou výhru 8:3 pečetili do prázdné branky dvě minuty před koncem. Dominik Emlar si v duelu připsal čtyři kanadské body (3+1).

Duel Startu s Ústím nabídl také vyrovnanou první dvacetiminutovku, po které vedli ústečtí florbalisté 2:1, v té druhé pak rozhodli čtyřmi brankami o své výhře. Start se sice dokázal v poslední třetině prosazovat, ale stejný počet gólů také obdržel a utkání celkově skončilo 9:4 pro Ústí, v jehož dresu zaznamenal Dominik Beneš hattrick.

V souboji brněnských Bulldogs s českobudějovickými Štíry byli favority hráči z jihu Moravy. Zatím druhý tým soutěže dokázal dvěma brankami v průběhu třetí třetiny dojít ke skóre 4:2 a zisku tří bodů do tabulky.

I druhý brněnský celek, tedy Gullivers, se po dnešním utkání se Znojmem mohl radovat z výhry 5:3 a plného bodového přídělu. Na výhře se podílel zejména Martin Ulman (4+0), který nejprve otevřel utkání třemi brankami a zároveň uzavřel statistiky duelu svou čtvrtou přesnou trefou.

V utkání třetího Kladna, kterému se v poslední době moc výsledkově nedaří, s předposledním týmem Rožnova si kladenští florbalisté zvedli náladu. Po remízové první části se jim podařilo opanovat zbylé dvě a nakonec zvítězit 7:3.

Na vedoucí Karlovy Vary čekal zápas s Chomutovem. Lídr tabulky nezaváhal, přestože prohrál první třetinu 0:1, tak od té druhé dominoval a dokázal šesti brankami v posledních minutách upravit na konečných 9:2. Hned tři karlovarští hráči si připsali čtyři kanadské body Daniel Niklas (4+0), Michal Klápa (1+3) a Jan Zavadil (0+4).