{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

FINALISTÉ ANKETY ROZHODČÍ SEZONY 2018/2019

Obrázek ke článku
5. 6. 2019

Anketa Florbalista sezony zná své finalisty. Složení nejlepší trojice kategorie Rozhodčí sezony 2018/2019 vypadá stejně jako v v polovině sezony a změny nedoznalo ani proti loňskému ročníku, v nemž si patnácté vítězství v této anketě připsali Petr Černý a Jiří Janoušek. V porovnání s minulými roky je tak složení finálové trojky už pošesté v řadě stejné. Vítězní Rozhodčí sezony 2018/2019 budou vyhlášeni při slavnostním galavečeru 21. června.

Finalisté kategorie Rozhodčí sezony 2018/2019:
  • Petr Černý –  Jiří Janoušek
  • Libor Gavlas – Lukáš Mikula
  • Kamil Sojka – Tomáš Sojka
Petr Černý a Jiří Janoušek

Dvojici jednoznačně nejzkušenějších českých rozhodčích v polovině ankety patřilo dělené druhé místo, na němž se těsnali s Liborem Gavlasem a Lukášem Mikulou. Černému s Janouškem ale patřil závěr sezony, když v zaplněné Ostravar Aréně nastoupili ke svému pátému Superfinále. Právě finálový boj o titul byl posledním duelem bohaté kariéry obou rozhodčích, kteří odřídili přes šest set utkání mužské nejvyšší soutěže a přidali slušnou porci i mezinárodních klání, téměř dvě stovky. V anketě je tedy letos s největší pravděpodobností vidíme naposledy. Bude to loučení s šestnáctým vítězstvím v kapse?

Libor Gavlas a Lukáš Mikula

Sudí prvního ostravského superfinále si také letos v anketě vedli dobře, opět to dotáhli do nejlepší trojice, v níž se objevili již posedmé v řadě. V minulosti se umístili čtyřikrát na druhém a dvakrát na třetím místě. V nejvyšší soutěži mužů letos odřídili dvaadvacet utkání včetně několika zápasů play-off i bojů o záchranu. 

Kamil Sojka a Tomáš Sojka

Bratranci Sojkové se v polovině sezony umístili na první příčce ankety. V sezoně odpískali třiadvacet utkání nejvyšší mužské soutěže i se čtyřmi zápasy play-off. Mnohem důležitější je ale osmička utkání, která tato dvojice odřídila na domácím světovém šampionátu, kde byli jedinými zástupci českých rozhodčích a během finálového dne v O2 areně řídili utkání o 5. místo mezi Německem a Lotyšskem.

Další pořadí v TOP 10 Rozhodčí sezony 2018/2019:

Duo Kostinek - Reichelt se potřetí v řadě umístilo na čtvrtém místě, což znamená neoficiální titul nejlepších rozhodčích ženských soutěží. Oproti pořadí v polovině sezony si polepšila dvojice Furmánek - Šolc, kteří zastupovali české sudí na juniorském šampionátu v Kanadě. 

4. Tomáš Kostinek – Martin Reichelt

5. Jakub Furmánek – Vlastimil Šolc

6. Přemysl Bališ – Peter Varga

7. Martin Both –  Vladimír Černín

8. Martin Petřík – Tomáš Podlesný

9. Pavel Kačer – Ondřej Vašíček

10. Jakub Nábělek – Radek Štengl 


O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí a vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Tipsport Superligy a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

​​

Obrázek