{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


FINALISTÉ FANOUŠKOVSKÉHO HLASOVÁNÍ O HVĚZDĚ SEZONY

Obrázek ke článku
29. 5. 2020

Fanoušci Českého florbalu měli také letos možnost zasáhnout do ankety Florbalista sezony. Jejich hlasům je určena kategorie Hvězda sezony, kde hlasují členové florbalového hnutí podle florbalové kvality stejně jako sympatií. Nejvýše se z předvybrané pětadvacítky hráčů domácí soutěže i krajánků ze zahraničí umístili superligový střelec Jiří Curney a mladí talenti Filip Forman a Filip Langer. Kdo se stal Hvězdou sezony, se ukáže v úterý 2. června při vyhlášení výsledků ve vysílání na kanálu ČT sport od 20:25 hod.

Finalisté kategorie hvězda sezony 2019/2020

•    Jiří Curney (Technology Florbal MB)
•    Filip Forman (FbŠ Bohemians)
•    Filip Langer (Tatran Teka Střešovice)

Jelikož je kategorie Hvězda sezony částečně ovlivněná sympatiemi široké florbalové veřejnosti, je pravděpodobné, že daleko to dotáhnou ti, o nichž je v dané sezoně slyšet.

Jiří Curney se o slovo hlásí pravidelně svými výkony na superligových hřištích především ve spolupráci s Janem Natovem. Letos ale už podruhé v řadě ovládl kanadské bodování základní části Superligy florbalu, čímž výrazně pomohl Mladé Boleslavi k druhému zisku Prezidentského poháru za vítězství v základní části (trofej je udělována od sezony 18/19; Mladá Boleslav zvítězila v základní části včetně sezony 19/20 čtyřikrát v řadě).

Nejmladší z trojice finalistů Filip Forman se do povědomí zapsal svou šikovností a rychlostí, kterou pomáhá zelenobílé ofenzivě FbŠ Bohemians, kde je v rámci omlazeného týmu jednou z nejvýraznějších postav. Forman se také neztratil na lednové kvalifikaci, která byla jeho debutem v reprezentaci mužů, zároveň má ale před sebou ještě vrchol juniorské kategorie - z pozice kapitána by měl na domácím šampionátu vést český národní tým do devatenácti let.

Třetím finalistou je především mezi mladými florbalisty hodně oblíbený Filip Langer, stejně jako Forman jeden ze dvaceti úřadujících mistrů světa z MSJ 2019. Jeho Tatran Střešovice se sžívá s velmi omlazeným kádrem, Langer dokonce na začátku sezony nosil kapitánskou pásku. V průběhu sezony patřil k bodovým lídrům Tatranu, který se nakonec přeci jen opět prokousal do play-off.  

Na dalších příčkách následuje finálovou trojku další mistr světa Jakub Boček, který se velmi dobře zapsal ve své premiérové sezoně v tuzemské nejvyšší soutěži. Následuje ho vedle oblíbené vítkovické dvojice Josef Rýpar - Adam Delong také řada krajánků - Matěj Jendrišák, David Šimek a Marek Beneš. V nejlepší desítce je také liberecký zástupce Jakub Kopecký.

Top 10 kategorie hvězda sezony 2019/2020

4. Boček Jakub (BLACK ANGELS)
5. Kopecký Jakub (FBC Liberec)
6. Rýpar Josef (1. SC TEMPISH Vítkovice)
7. Jendrišák Matěj (Linköping IBK/SWE)
8. Šimek David (UHC THUN/SUI)
9. Delong Adam (1. SC TEMPISH Vítkovice)
10. Beneš Marek (Pixbo Wallenstam IBK/SWE)

O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí, vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje anketa také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Superligy florbalu a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek