{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

SUPERFINALISTÉ V POHÁRU. HRÁT S VÍTKOVICEMI? JE TO ODMĚNA, ZNÍ Z TŘINCE

Obrázek ke článku
22. 9. 2021

Pohárové boje se již přehouply do 4. kola. V otevřené části letošního ročníku zůstalo pouhých čtyřiadvacet týmů, tři postupující už známe, o zbývajících devět volných míst v dalším kole zabojují týmy v dalších sedmi dnech.

Jedním z postupujících do dalšího kola jsou Ivanovice na Hané, které dokázaly zvítězit v duelu s týmem F.A.T.R. vysoko 9:2. Do dalšího kola bez problému postoupil také třetiligový Náchod, ten rozstřílel Všestary na jejich hřišti 11:4. Dramatický duel byl k vidění v Kralupech, kde místní Wolves vyzval třetiligové Panthers Praha. Utkání, ve kterém se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec rozhodl minutu a dvanáct sekund před koncem domácí Petr Husťák, který posunul Kralupy do dalšího kola.

Velký svátek se uskuteční ve čtvrtek v Třinci. Místní Intevo vyzve před zraky svých fanoušků vicemistra Livesport Superligy 1. SC Tempish Vítkovice. „Pro celý třinecký florbal je odměna už jen to, že se takový zápas v domácím prostředí uskuteční před lidmi. Věřím, že to bude skvělý zážitek nejen pro samotné hráče, ale také pro děti a fanoušky. Moc se na to těšíme,“ říká trenér Jiří Kajfosz. „Očekáváme nastavené zrcadlo. Vítkovice určitě prověří to, jak na tom doopravdy jsme a ukážou nám na naše nedostatky. Samozřejmě si uvědomujeme, že budeme hrát proti vicemistrovi, v tom jsou karty rozdány docela jasně. Na druhou stranu, my nikdy nedáváme kůži zadarmo a budeme makat do poslední minuty zápasu,“ zdůrazňuje třinecký lodivod

Kouč třineckých však podotýká, že mužstvo se na tým Vítkovic extra nepřipravovalo. Zároveň ale dodává, že se divizní tým nechystá v utkání pouze bránit. „Pro nás stále zůstává prioritou úspěch v lize, proto žádná jiná než standardní zápasová příprava neprobíhala. Zprvu ve vzduchu visela varianta výrazně defenzivní taktiky, ale to bychom nebyli my, nikoho v hale by to hlavně nebavilo. Uvědomujeme si, že tím se vystavujeme podstatně vyššímu riziku, ale nás by taková hra netěšila,“ poodhaluje před zápasem.

Pro třinecký tým to nebude první zkušenost se superligovým mužstvem, před dvěma lety totiž do Slezska zavítal střešovický Tatran. Na utkání si našlo cestu 623 diváků, trenér Kajfosz věří, že by se podobná návštěva mohla opakovat i tentokrát. „Třinečtí fanoušci jsou skvělí a hrát před zaplněnou domácí halou proti Tatranu byl splněný sen pro mnohé z nás. Hrozně rádi bychom si to zopakovali. Sám jsem zvědavý, zda se k tomuto číslu přiblížíme i letos. Pevně věřím, že ano.“

Podobný svátek jako třinecké čeká také Barracudas Slaný. Ti vyzvou dokonce současného vládce tuzemského florbalu z Mladé Boleslavi. Utkání je ve sportovní hale Stochov naplánované na páteční půl osmou hodinu večerní.

V rámci čtvrtého kola bude také jistě zajímavý souboj třetiligového Králova Dvora, který zavítá na hřiště divizní FBŠ Slavie Plzeň. Plzeňský tým vstoupil do sezony skvěle, po dvou kolech se vyhřívá na špici své skupiny. Svěřenci Lukáše Kubince již v loňském roce dokázali zaskočit budějovické Štíry. Na skalp celku z vyšší soutěže si brousí zuby i tentokrát. Motivaci zvětšuje také to, že vítěz duelu se utká v dalším kole právě s vítězem souboje FBC Barracudas Slaný – Předvýběr.CZ Florbal MB.

PROGRAM 4. KOLA POHÁRU ČESKÉHO FLORBALU

Čtvrtek 23.9.

19:00 SK Intevo Třinec – 1.SC TEMPISH Vítkovice 

19:30 FbC Hradec Králové – TJ Turnov 

19:30 FLORBAL LITOMYŠL – Hornets Brno ZŠ Horní

Pátek 24.9.

19:30 FbC Barracudas Slaný – Předvýběr.CZ Florbal MB 

Pondělí 27.9.

20:00 Asper Šumperk – FbC Aligators 

Úterý 28.9.

11:00 TJ Sokol Dobříš – TJ Kobylisy 

18:00 FBŠ Slavia Plzeň – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 

18:00 FBC Draci Říčany – ASK Orka Čelákovice 

​​

Obrázek