{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

FINALISTKY KATEGORIE MVP ŽEN: DVĚ SLOVENKY A ŘEPKOVÁ

Obrázek ke článku
21. 6. 2018

Anketa o Nejužitečnější hráčku sezony je anketou, ve které nehlasují odborníci a florbaloví experti, naopak své hlasy přidělují svému favoritovi na tuto trofej sami hráči. V kategorii žen se do finálové trojky dostaly dvě slovenské florbalistky, a to Lucia Košturiaková a Denisa Ferenčíková, která obhajuje prvenství v této anketě z minulého roku. Doplňuje je nejproduktivnější žena uplynulé sezóny Martina Řepková.

Finalistky kategorie Nejužitečnější hráčka ženy sezony 2017/2018
 • Denisa Ferenčíková (1. SC Vítkovice)
 • Lucia Košturiaková (FK Jižní Město)
 • Martina Řepková (Florbal Chodov)

Denisa Ferenčíková

Slovenská florbalistka ve službách Vítkovic nastoupila v základní části Extraligy žen k devatenácti utkáním, v nichž vstřelila devatenáct branek a na pětadvacet gólů přihrála. Celkový počet 44 kanadských bodů jí přisoudil osmé místo v tabulce produktity základní části. Ve svém týmu byla o pět bodů druhá za Michaelou Šponiarovou, se kterou kapitánka Vítkovic řádila ve finále Poháru České Pojišťovny. V Superfinále se sice bodově neprosadila, přesto i v play-off byla jednou z ofenzivních zbraní Vítkovic, když v devíti zápasech nastřílela sedm branek a na stejný počet také nahrála. Pro novou sezónu se ve svém zahraničním angažmá posune do Finska.

 • MS 2017 Bratislava (reprezentace Slovenska) 7/11+9
 • PČP 4/5+3
 • Základní část EŽ 19/19+25
 • Play-off EŽ 9/7+7
Lucia Košturiaková

Druhou Slovenkou v první trojici ankety MVP je osmadvacetiletá Lucia Košturiaková hájící barvy Tigers, s nimiž vypadla v semifinálovém klání proti Chodovu. Slovenský národní tým dotáhla jako kapitánka na šampionátu v Bratislavě k historicky nejlepšímu výsledku. Útočnice z Jižního Města byla produktivnější než Ferenčíková, po základní části skončila s 57 kanadskými body těsně na čtvrté pozici, což byl nejlepší počin z týmu. Za dvacet jedna zápasů stihla osmadvacet gólů, ke kterým ještě přidala dvacet devět asistencí, v počtu gólových nahrávek skončila dokonce druhá. Také ve vyřazovacích bojích táhla Košturiaková svůj tým, za devět utkání nastřádala čtrnáct bodů (6+8), které ji zařadily na celkové šesté místo.

 • MS Bratislava (reprezentace Slovenska) 7/12+3
 • PČP 2/0+0
 • Základní část EŽ  21/28+29
 • Play off EŽ 9/6+8
Martina Řepková

Zástupkyní české národnosti je v této kategorii Martina Řepková, která v semifinále s Chodovem vyřadila Košturiakovou v dresu Tigers, ale na Vítkovice, za které bojovala Ferenčíková, už klub z Jižního Města nestačil. Dvaadvacetiletá hráčka byla společně s Terezou Urbánkovou největší hrozbou v dresu Chodova, ovládla kanadské bodování jak základní části, tak i play-off. Ve 22 duelech nasázela do sítě soupeřů 45 gólů, což bylo nejvíce z extraligy, ve vyřazovacích bojích pak převzala více roli nahrávačky.

 • MS Bratislava 6/2+4
 • PČP 3/4+4
 • Základní část EŽ 22/45+24
 • Play off EŽ 10/11+13

Top 20 Nejužitečnější hráčka sezony 2017/2018:

Nejvyšší příčky celkového hodnocení patří s výjimkou Lucie Košturiakové superfinalistkám. Vedle tří opor pražského Chodova se v anketě prosadila i další Slovenka v dresu Vítkovic, Michaela Šponiarová, která po sezóně stejně jako Ferenčíková zamíří na sever. Superhero letošního ostravského Superfinále 2018 Hana Koníčková v nejlepší desítce také nechybí. Špatně si nevedly ani hráčky pražských Bohemians, v nejlepší dvacítce mají hned tři opory.

Pořadí Top 20 Nejužitečnější hráčka sezony 2017/2018:

4. Tereza Urbánková (Florbal Chodov)

5. Kristýna Provázková (Florbal Chodov)

6. Michaela Šponiarová (1. SC Vítkovice)

7. Gabriela Tožičková (Florbal Chodov)

8. Hana Koníčková (1. SC Vítkovice)

    Hana Poláková (FbŠ Bohemians)

10. Adéla Bočanová (FbŠ Bohemians)

11. Natálie Martináková (1. SC Vítkovice)

      Michaela Mlejnková (FBC Liberec)

13. Nela Kapcová (FBC Ostrava)

14. Kristýna Horňáková (Panthers Praha)

15. Martina Čapková (FK Jižní Město)

16. Kristína Hudáková (FBC Ostrava)

      Lucie Pilíková (FK Jižní Město)

18. Daniela Kreisingerová (FbŠ Bohemians)

19. Andrea Pastušková (FBC Ostrava)

20. Ivana Šupáková (1. SC Vítkovice)

Obrázek