{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

FLOOR TALK K 30 LETŮM ČF: OTEC ZAKLADATEL TOMÁŠ BŘEZINA

Obrázek ke článku
23. 6. 2022

Dvacátý díl podcastu Floor Talk je věnovaný 30 letům Českého florbalu. Za mikrofon usedl jeden z nejpovolanějších lidí – Tomáš Březina, který je podepsaný na zakládající listině České floorballové unie. Mimo to se organizačně podílel na organizaci velkých světových šampionátů, vede disciplinární komisi a zavedl ve florbale počítání statistik.

Muž, jenž svou kariéru spojil především s hokejbalem, za mikrofonem zavzpomínal na to, jaké bylo zakládání sportovních spolků v divokých devadesátkách a také vysypal z rukávu spoustu velmi zajímavých vzpomínek. Třeba na to, jak probíhaly přípravy a komunikace na světovém šampionátu v roce 1998.

Právě tam zavedl ono zmíněné počítání podrobných statistik. K ruce navíc dostal jednoho zapáleného dobrovolníka z Čelákovic, ze kterého se pak stala ústřední postava celého florbalového hnutí v Česku. „Ten to chudák oddřel,” směje se při vzpomínce na první a dosud jedinou akci, na které šéfoval Filipu Šumanovi.Podcast si už nyní můžete poslechnout na čtveřici platforem – Apple PodcastsGoogle PodcastsSoundCloudSpotify. Ve Floor Talku hovoří Březina o samotných počátcích tuzemského florbalu, avšak jedna ze zásadních vzpomínek na dřevní doby dnes velmi populárního sportu mu z hlavy vypadla. Která? To se dozvíš v podcastu,kterým provázejí Richard Wagner a Lubomír Skála.

Obrázek