{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

AKTUALIZACE: FLORBAL MUSÍ OD 12. ŘÍJNA PŘERUŠIT SOUTĚŽE

Obrázek ke článku
13. 10. 2020

Od pondělí 12. října se na základě opatření Vlády České republiky musí všechny florbalové soutěže přerušit, a to minimálně do úterý 3. listopadu. Podle rozhodnutí platného od středy 14. října je možné trénovat pouze ve venkovních prostorech za účasti maximálně šesti osob. 

Na základě rozhodnutí Vlády ČR ze dne 8. října 2020 se od pondělí 12. října bohužel musí zastavit všechny sportovní soutěže v České republice. Sportovní aktivity ve vnitřních sportovištích jsou zastaveny podle rozhodnutí Vlády ČR ze dne 12. října minimálně do 3. listopadu, kdy aktuálně končí nouzový stav na území ČR. Jediné sportování, které bude nadále povoleno, je ve venkovních prostorech s omezením do 6 osob. Kompletní znění vládního usnesení naleznete ZDE.

Český florbal vyzývá kluby, aby postupovaly dle daných opatření a v maximální míře se zaměřily na organizaci venkovní či individuální přípravy pro své členy. Kluby by měly zůstat se svými členy v co nejintenzivnějším kontaktu, aby okamžitě po uvolnění opatření bylo možné pokračovat v sezoně.

Současné přerušení je sice pro florbalovou činnost velká komplikace, i tak by však aktuální sezona mohla proběhnout až do svého cíle. Vzhledem k tomu, že přerušení soutěží byl jeden ze scénářů, se kterým bylo nutné počítat, je připraveno a schváleno, že florbalová sezona může být výjimečně prodloužena až do června. O přesných pravidlech jsme informovali v tomto článku na startu sezony. Proto stále věříme, že i podzimní přerušení český florbal zvládne. Veškeré aktuální informace spojené s koronavirem naleznete na speciální stránce webu ZDE.

České reprezentace mužů a juniorů oproti předpokladům neodcestují do Švýcarska na mezinárodní turnaj Euro Floorball Tour, který byl v pondělí na základě rozhodnutí organizátorů zrušen. Více informace najdete v tomto článku.

Český florbal bude nadále celou situaci monitorovat a reagovat dle dalších vládních kroků, v současné době přejeme všem členům, fanouškům a jejich blízkým pevné zdraví.

Obrázek