{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

FLORBAL SE VRACÍ, ZAPOJ SE I TY! #NAFLORBAL

Obrázek ke článku
3. 5. 2021

Na florbal! Tak zní heslo kampaně Českého florbalu, která má jasně ukázat, že náš oblíbený sport je definitivně zpátky. A v plné síle. Přijměte výzvu Českého florbalu, označujte jej na sociálních sítích, používejte hashtag #naflorbal a pomozte znovu plnohodnotně restartovat florbal. Ambasadory kampaně jsou Filip Langer a Jana Christianová.

Už je to pořádně dlouho, co si mohli florbalisté na všech úrovních, výkonnostních i věkových, pěkně pospolu zatrénovat tak, jak na to byli zvyklí. Kvůli nepříznivé pandemické situaci trpěl celý sport, ani florbal na tom není lépe. Jenže teď už znovu můžeš trávit čas se svou oblíbenou partou! Florbal je zpět, tréninky jsou zpět, k tomu spousta zábavy a času stráveného s kamarády.

Máme pro tebe jednu otázku: proč se zrovna ty těšíš zpátky na florbal? Každý hráč, ale i každý klub může ukázat, jak probíhá jeho návrat ke společným tréninkům a florbalovým aktivitách. Videa či fotografie můžete posílat jak samostatně, tak prostřednictvím svého oddílu. Nezapomeňte označovat Český florbal, který vybrané příspěvky s hashtagem #naflorbal přesdílí na svých kanálech. Ke tvorbě příspěvků můžete využít gifů a dalších pomůcek, které pro tuto akci Český florbal speciálně připravil. Stahovat je můžete ZDE.

„Prožili jsme náročné období, to platí nejen pro celou florbalovou komunitu. Naším cílem je pomoci florbalu, aby zůstal minimálně stejně silný jako před pandemií. Hledali jsme propojení pro všechny členy, rodiče či fanoušky, kde mohou ukázat svůj vztah k florbalu. I proto přicházíme s kampaní #naflorbal, která může florbalové prostředí spojit a ukázat radost ze sportu či aktivit s kamarády v týmu či florbalové komunitě,“ říká Roman Urbář, ředitel marketingu a medializace Českého florbalu. „Návrat do hal ještě asi chvilku potrvá, ale kluby se již naplno vrhly do pohybu venku a i touto kampaní je chceme podpořit,“ uzavírá.

Jedním z ambasadorů projektu je Filip Langer. Velký talent českého florbalu, jenž nedávno přestoupil ze střešovického Tatranu do švédského Kalmarsundu, ví, jak těžké je být bez sportu, který tak miluje. „Odloučení od florbalu rozhodně bylo náročné, protože už nějakou dobu ve florbale pohybuji a je to součást mého života. Takže když nám trénování bylo znemožněné, nebylo to nic příjemného. Nicméně jsem se díval do budoucna a věřil jsem, že se situace dostane brzy do normálu. Celou dobu jsem se snažil udržovat v dobré formě, abych byl připravený na moment, až se florbal vrátí,“ uvádí devatenáctiletý šikula.

Jana Christianová, chodovská brankářka a další z ambasadorů projektu, se během vynucené přestávky Extraligy žen nejvíc těšila na svou partu. „Určitě je nejhorší, když je člověk sám zavřený doma, maximálně v práci. Úplně vypadne z kolektivu a sociální skupiny, do které patří. Nemůže se vídat se svými 
kamarády a spoluhráči, což je potom hrozně znát. Přijdete si trošku osamělí, protože najednou nepatříte tam, kam normálně ano. Rázem máte kamarády jen online,“ vysvětluje. „Byla bych hrozně ráda, kdyby se podařilo děti vrátit do normálního režimu tak, aby měly zase radost ze hry a mohly si užívat života naplno,“ vyzývá k opětovnému restartu florbalu.

Rozhovory s oběma ambasadory přinese web Českého florbalu v příštích dnech.

Obrázek