{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

BRANKÁŘ SEZÓNY: DVOJICE REPREZENTANTŮ A NOVÁČEK V PRVNÍ TROJCE

Obrázek ke článku
13. 6. 2019

V anketě Florbalista sezóny se v kategorii Brankář sezóny 2018/2019 rozhodne mezi dvojicí reprezentačních gólmanů a zároveň soupeřů ze Superfinále, tedy Lukášem Bauerem a Lukášem Součkem. Mezi trojici nejlepších se v této silné konkurenci dostal také sparťanský Martin Beneš.

FINALISTÉ KATEGORIE BRANKÁŘ SEZÓNY 2018/2019
  • Lukáš Bauer (Florbal MB)
  • Martin Beneš (AC Sparta Praha)
  • Lukáš Souček (1. SC Vítkovice)

Lukáš Bauer

Lukáš Bauer byl na prosincovém světovém šampionátu v Praze gólmanským parťákem Lukáše Součka, na konci sezóny se ale postavili proti sobě v tom nejdůležitějším zápase celého ročníku. Bauer stál po dramatické bitvě nakonec na straně týmu, který musel skousnout hořkost porážky. Mladoboleslavský gólman měl za Součkem druhý nejmenší počet inkasovaných branek v play-off, v předminulé sezóně anketu vyhrál, v minulém ročníku skončil na druhé pozici za svým kolegou z reprezentace.

Martin Beneš

Oproti minulému roku se pořadím posunul Martin Beneš, jenž v minulém ročníku skončil v anketě těsně pod pomyslným medailovým stupínkem na čtvrtém místě. Brankářské jedničce Sparty pomáhala v základní části dobrá obranná hra týmu, s 98 obdrženými brankami byl totiž společně s Mladou Boleslaví nejméně inkasujícím celkem soutěže. Ve vyřazovacích bojích se sparťanská jízda zastavila v semifinále, Beneš v play-off inkasoval průměrně čtyři branky za zápas.

Lukáš Souček

Lukáš Souček zvítězil v anketě Florbalista sezóny v kategorii Brankář v loňském ročníku a na své dobré výkony dokázal navázat také v letošním ročníku. V prosinci byl gólmanskou jedničkou českého národního týmu na domácím šampionátu, ze šesti utkání vychytal tři výhry s průměrem 3,89 obdržených branek na zápas. V Tipsport Superlize měl ve vyřazovacích bojích ještě lepší bilanci, a to 2,47 obdrženených branek na zápas, s Vítkovicemi navíc dosáhl na tu nejvyšší metu – zisk zlata.

další pořadí v TOP 10 BRANKÁŘŮ SEZóNY 2018/2019

Oproti loňskému ročníku vyhlášení kategorie Brankář sezóny ankety Florbalista sezóny je mezi TOP desítkou trojice nových jmen. Nejvýše z nováčků se umístil pardubický gólman Martin Haleš, jenž je mezi prvními třemi hráči v kategorii Junior sezóny. Na deváté příčce se nachází ostravský Štěpán Laja a první desítku ankety uzavírá druhý mladoboleslavský brankář Petr Musil, jenž měl v základní části nejmenší průměr obdržených branek. O jedno místo si polepšil čtvrtý Jan Binder, jediný gólman chytající v zahraničí mezi TOP desítkou, naopak o dvě pozice se propadl otrokovický Radovan Michajlovič, který loni obsadil třetí příčku. Šestý, stejně jako v sezóně 2017/2018, skončil Jan Barák z Chodova, jenž po konci sezóny ukončil svou kariéru, o jedno místo se propadl Michal Rebro, který nahradí právě Baráka v chodovském brankovišti.

4. Jan Binder (FBC Kalmarsund/SWE)

5. Radovan Michajlovič (Panthers Otrokovice)

6. Jan Barák (Florbal Chodov)

7. Martin Haleš (Sokol Pardubice)

8. Michal Rebro (Tatran Střešovice)

9. Štěpán Laja (FBC Ostrava)

10. Petr Musil (Florbal MB)


O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí a vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Tipsport Superligy a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

​​

Obrázek