{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

FLORBALISTA SEZONY: TAKÉ LETOS HLASUJÍ I FANOUŠCI

Obrázek ke článku
31. 5. 2019

Spolu s koncem florbalové sezony opět přišla příležitost vedle týmových úspěchů vyzdvihnout i ty individuální. Hlasy ve většině kategorií ankety Florbalista sezony 2018/2019 už se rozdaly. Nyní je řada na fanoušcích, aby vybrali, kdo je podle nich největší Hvězda sezony. Na dva hlasující navíc čeká možnost osobně vítězům předat trofej při slavnostním vyhlášení ankety 21. června.

Po konci sezony sportovní novináři, florbaloví trenéři, kapitáni a české florbalové osobnosti v anketě Florbalista sezony ohodnocují individuální výkony, a to nejen přímo na hrací ploše. Ocenění se vedle hráčů dočkají také trenéři a trenérky nebo rozhodčí. Nezapomene se ani brankáře nebo na mladé talenty. Stejně tak florbalisté a florbalistky elitních českých soutěží ze svých řad volili ty nejužitečnější hráče právě skončené sezony.

Stejně jako v minulém roce se i letos ke slovu dostanou také florbaloví fanoušci, kteří mají možnost vybrat největší Hvězdu sezony jak mužského, tak ženského florbalu. Český florbal navíc vylosuje několik hlasujících, kteří získají možnost předat vítězi ankety cenu osobně při slavnostním vyhlášení.

V každé kategorii mohou fanoušci vybírat z dvaceti pěti jmen. Tato pětadvacítka vznikla na základě hlasování odborníků v dílčích kategoriích ankety, ale i průběžných individuálních ocenění na ligové i mezinárodní úrovni v právě skončené sezoně. Je tedy výběrem těch nejlepších florbalistů České republiky, nebo florbalistů hrajících v českých nejvyšších soutěžích.

Mezi letošními adepty tak najdeme lídry statistik základní části Tipsport Superligy a Extraligy žen, hrdiny Superfinále 2019, ale také členy All-star týmu zlatého MS v Halifaxu, úspěšné švýcarské krajánky nebo finalisty ostatních kategorií ankety Florbalista sezony. V loňském ročníku si největší přízeň florbalových fanoušků připasli Matěj Jendrišák ze švédského Linköpingu a Nela Jirákova z Chodova.

Svou Hvězdu sezony mužete vybrat ZDE

Hlasování probíhá na webu Českého florbalu od pátku 31. května do půlnoci ve středu 5. června. Slavnostní vyhlášení vítězů všech kategorií proběhne 21. června v Praze.

​​

Obrázek