{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

FLORBALISTÉ DĚČÍNA A TEPLIC SI ZAJISTILI ÚČAST V PLAY-UP

Obrázek ke článku
5. 3. 2018

Divizní soutěže mají po víkendu za sebou základní část, které určily dvojice pro nadstavbu play-up. Ze skupiny A si postup zajistili hráči druhého Děčína a třetích  Teplic. Vítězná rezerva Ústí totiž nadstavbovou část hrát nemůže, jelikož B mužstva mohou hrát nejvýše divizi.

Základní část divize A ovládli hráči rezervy extraligového nováčka z Ústí, kteří ale do vyřazovacích míst postoupit nemůžou. Florbalové regule totiž nedovolují B týmům hrát vyšší soutěže, než divize. Jejich místo tak zaujmou hráči druhého Děčína, kteří v sezóně získali 48 bodů za čtrnáct vítězství v základní hrací době a tři v prodloužení nebo po samostatných nájezdech. Zajistili si tím výhodu rozhodujícího třetího domácího zápasu v 1. kole play-up. Soupeřem jim bude druhý tým z divize B, hráči FBC Pitbulls Kolín.


Děčín o vítězství v základní části přišel až o tomto víkendu, který se mu zrovna nevyvedl. V sobotu podlehl doma Panterům z Liberce 10:14, v neděli pak na své palubovce zvítězil proti druhému libereckému týmu, rezervě extraligového mužstva 5:4 v prodloužení. Dva body v konečném zúčtování byly málo, neboť rezerva Ústí měla lepší vzájemné zápasy. Ve výsledku to ale nemělo na nadstavbu žádný vliv, neboť Ústí do další fáze sezóny postoupit nemohlo.


Druhým postupujícím z divize A se tak stali hráči třetích Teplic. Ti vyhráli celkem patnáctkrát po šedesáti minutách a jednou po samostatných nájezdech. V play-up pojedou v 1. kole na palubovku vítěze divize B, FbK Olymp Praha. První zápas 1. kola play-up je na programu 10. 3., odvety pak 11. 3. První kolo se hraje na dvě vítězná utkání.


Výsledky 21. kola:

sobota 3. března 2018

Florbal Ústí B - Florbal Sokolov 4:10

TJ Lokomotiva Louny - FBC ROKYCANY 7:9

ASK Lovosice - LFP A - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 5:9

1. FBC DDM Děčín IV - FBC Panthers Liberec 10:14

TJ Sokol Koberovy - FBC Liberec B 2:6

Florbal Teplice - Florbalová škola Plzeň A 9:4


Výsledky 22. kola:

neděle 4. března 2018

ASK Lovosice - LFP A - FBC ROKYCANY 4:3

Florbal Ústí B - Florbalová škola Plzeň A 8:7

1. FBC DDM Děčín IV - FBC Liberec B 5:4p

TJ Lokomotiva Louny - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 6:10

TJ Sokol Koberovy - FBC Panthers Liberec 8:7

Florbal Teplice - Florbal Sokolov 11:4


Foto: Facebook FbC Děčín

Obrázek