{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

FLORBALISTÉ MOHOU DO HALY. UVNITŘ BUDE MOCI TRÉNOVAT 10 OSOB

Obrázek ke článku
12. 5. 2021

Podmínky pro sportování se dále rozvolňují, což je dobrou zprávou i pro florbal. Dle mimořádného opatření Vlády ČR se od pondělí 17. května mohou otevřít vnitřní sportoviště až pro deset osob rozdělených do dvojic, na každého přítomného člověka nadále musí vycházet minimálně patnáct metrů čtverečních prostoru. 

„Jsme rádi, že ministerstvo zdravotnictví vyslyšelo náš apel na otevření vnitřních sportovišť. Doufáme, že brzy bude možné, aby ve vnitřních sportovištích trénovaly celé týmy pohromadě,“ přeje si Filip Šuman, prezident Českého florbalu.

Stejně jako u trénování ve venkovním prostředí, kde může od pondělí 10. května být až třicet osob při dodržení 15 metrů čtverečních na jednoho, bude nutné mít pro trénink na venkovním sportovišti potvrzení o absolvování negativního koronavirového testu starého maximálně 72 hodin (u dětí stačí čestné prohlášení rodičů o absolvování testu), případně potvrzení o očkování nebo prodělání nemoci v posledních 90 dnech. Ani nadále není možné využívat šatny či sprchy. Dosud platily podmínky pro možnost venkovního trénování pouze pro mládež do 18 let, nyní už žádné věkové omezení není.

Český florbal bude situaci nadále monitorovat, o aktuálních zprávách vás bude informovat prostřednictvím webu či sociálních sítí.

​​

Obrázek