{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

FLORBALISTKA SEZONY: ANKETĚ VLÁDNOU ŠVÉDSKÉ LEGIONÁŘKY

Obrázek ke článku
18. 6. 2019

Kategorie Florbalistka sezony zná svou finálovou pětici. Na jejím složení se od průběžného pořadí z ledna nic nezměnilo.  Anketě dál vládnou české legionářky působící ve švédské superlize a střelkyně z české nejvyšší soutěže. Naopak čerstvě se do nejlepší desítky  probojovaly Natálie Martináková a Nikola Příleská. Jak vypadá pořadí v rámci finálové pětice, se dozvíme 21. června u příležitosti slavnostního vyhlášení.

FINALISTKY KATEGORIE FLORBALISTKA SEZONY 2018/2019
  • Nela Kapcová (FBC Ostrava)
  • Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam IBK/SWE)
  • Denisa Ratajová (Pixbo Wallenstam IBK/SWE
  • Martina Řepková (Florbal Chodov)
  • Tereza Urbánková (FBC Malmö/SWE)


Nela Kapcová

Ostravská útočnice byla letos jedním z důležitých základních kamenů historicky nejúspěšnější sezony ženské složky  FBC Ostrava. V průběhu letošní sezony extraligy bodovala v každém zápase s výjimkou jediného utkání. Ve dramatickém finále Poháru České pojišťovny se sice pod brankový příděl svého týmu nepodepsala, i tak ale patřila k nejvytěžovanějším hráčkám. V play-off pak spolu s ostatními hráčkami ostravské formace potrápila Chodov a v rámci ostravského Superfinále si pověsila na krk bronz, historicky první medaili pro FBC.

Eliška Krupnová

Několikanásobná vítězka ankety nechybí ve finálové pětici ani letos. Ve švédském Pixbu uzavřela Eliška Krupnová svou čtvrtou sezonu, ve které nasbírala 53 kanadských bodů. Její klubová sezona skončila v semifinále, kde Pixbo po těsných výsledcích nestačilo na Moru. V rámci reprezentace převzala kapitánskou pásku po Martině Čapkové a na kvalifikaci pro světový šampionát překonala hranici 100 bodů v reprezentačním dresu.

Denisa Ratajová

Finská mistryně ze sezony 17/18 změnila v letní pauze působiště a přesunula se do nejlepší ligy světa za svou reprezentační kolegyní Krupnovou do Pixba. Ve své premiérové sezoně v SSL si udržela příjemný průměr jednoho bodu na zápas, byť na konci sezony zůstala s Pixbem před branami finále. Po zdravotních obtížích, které ji trápily v průběhu slovenského šampionátu, a se startem sezony se opět zapojila do národního týmu, od září nevynechala jediné utkání a s výjimkou jednoho také ve všech bodovala.

Martina Řepková

Vedle finálové pětice kategorie Florbalistka sezony, v níž je jedinou superfinalistkou, bojuje drobná chodovská ostrostřelkyně i ve finále kategorie o nejužitečnější hráčku ženské extraligy. A není se čemu divit. Už v minulé sezoně patřila k tahounkám týmu, po odchodu Terezy Urbánkové se stala asi nejvýraznější postavou chodovské sestavy. V extraligové sezoně totiž nebyl zápas, ve kterém by zůstala bez bodu, v individuálních statistikách play-off ovládla střelbu a kanadské bodování. Forma jí tedy neschází, stále ale čeká na zlatou medaili. V posledních dvou letech totiž Chodov zažívá dobu stříbrnou jak v lize, tak v poháru. V posledních více než třech letech navíc Řepková nevynechala jedinou herní akci národního týmu.

Tereza Urbánková

Abecedně poslední Tereza Urbánková také před startem sezony změnila působiště. Po prvním ostravském superfinále zamířila i z pracovních důvodů stejně jako Denisa Ratajová do Švédské nejvyšší soutěže, kde se připojila k týmu FBC Malmö. Se svou typickou šestnáctkou na zádech nasbírala osmatřicet bodů v devětadvaceti utkáních a po základní části dělily její tým jen dva body od play-off. Na reprezentační úrovni oslavila Urbánková hned dvě jubilea. Stala se teprve třetí českou florbalistkou, která odehrála v národním dresu více než sto utkání, navíc prolomila hranici stovky kanadských bodů v reprezentaci. Spolu s Eliškou Krupnovou ​tak nyní vládnou historickému bodování národního týmu.

TOP 20 FLORBALISTKA SEZONY 2018/2019

Hned v závěsu za finálovou šesticí najdeme také druhou hráčku, která se pyšní stovkou reprezentačních startů, Hanku Koníčkovou. Za ní se umístila její bývalá spoluhráčka z Vítkovic a budoucí týmová parťačka z Dietlikonu, úřadující švýcarská mistryně Natálie Martináková. Osmičku obsadila nejproduktivnější hráčka Tigers v základní části Dominika Kubišová. Deváté místo patří dvojnásobné juniorce sezony, chodovské Nele Jirákové. Nejlepší desítku pak uzavírá Nikola Příleská, brankářská opora Vítkovic i reprezentace. V druhé desítce najdeme vedle reprezentačních opor i legendy, nováčky národního týmu nebo produktivní vítkovické mládí.

Pořadí TOP 20 Florbalistka sezony 2018/2019

6. Hana Koníčková (FBC Liberec)

7. Natálie Martináková (Kloten-Dietlikon Jets/SUI)

8. Dominika Kubišová (Tigers Jižní Město)

9. Nela Jiráková (Florbal Chodov)

10. Nikola Příleská (1. SC Vítkovice)

11. Veronika Enenkelová (1. SC Vítkovice)

12. Adéla Bočanová (FbŠ Bohemians)

13. Ivana Šupáková (1. SC Vítkovice)

14. Barbora Husková (1. SC Vítkovice)

15. Michaela Mlejnková (FBC Liberec)

16. Anet Jarolímová (FbK Jičín)

17. Barbora Zabavská (Tatran Střešovice)

      Denisa Kotzurová (FBC Ostrava) 

19. Gabriela Žůrková (FbK Jičín)

      Sára Seevaldová (1. SC Vítkovice)

O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí a vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Tipsport Superligy a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

​​

Obrázek