{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


FLORBALOVÉ REPREZENTACE VYRÁŽEJÍ NA MEZINÁRODNÍ ZÁPASY DO ZAHRANIČÍ

Obrázek ke článku
4. 9. 2019

Ještě před zahájením ligové sezóny čekají výběry elitních českých florbalistek a florbalistů reprezentační akce. Muži vyrazí do Polska na mezinárodní turnaj Polish Open, ženy míří do Finska na turnaj tří národů. Národní týmy do devatenácti let mají na programu společná soustředění.

Národní tým mužů vyráží do Polska

Na turnaji Polish Open ve Varšavě sehraje český tým kromě zápasu s dobře známým Švýcarskem také utkání se Slovenskem a Polskem, tedy týmy, se kterými příliš často síly neměří. „Doufám v kvalitní turnaj a v posun v naší hře. Je to zatím první herní akce v novém cyklu práce s národním týmem. V této fázi potřebujeme především sesbírat co nejvíce informací o tom, jak se to vyvíjí, na jaké jsme úrovni, a co jsou ty klíčové věci, na kterých budeme do budoucna ještě muset zapracovat,“ vnímá před turnajem trenér národního týmu Kettunen.

 „Cílem je opět posunout naši hru. Uvidíme, jak nám to půjde směrem dopředu, napadání, založení útoku a pohyb dopředu, a poprvé si v utkáních otestujeme věci, které jsme trénovali na letošních kempech. V tomto ohledu je to pro nás důležitý turnaj. Další herní akcí bude Euro Floorball Tour a tam už narazíme na nejlepší týmy světa, takže nyní potřebujeme posbírat poznatky, jak se naše snažení vyvíjí,“ popsal Kettunen herní prvky, na které se bude česká reprezentace v Polsku soustředit.

Program české reprezentace mužů na Polish Open (Varšava, Polsko)

Pátek 6. září
16:00 Slovensko – Česko

Sobota 7. září
16:00 Švýcarsko – Česko

Neděle 8. září
12:00 Česko – Polsko

Nominace na turnaj včetně změn ZDE.

Kompletní rozhovor s trenérem ZDE.


Ženy čeká generálka na domácí Euro Floorball Tour

Ženská reprezentace vyrazí v pátek do finského Sala, kde absolvuje trénink a dvojici přípravných utkání proti tradičním soupeřkám ze Švýcarska a Finska. Turnaj spadá do závěrečné fáze přípravy na světový šampionát, který se bude konat v prosinci ve Švýcarsku. Kromě tohoto turnaje čeká reprezentaci ještě domácí Euro Floorball Tour na konci října.

„Zápasy ve Finsku jsou těsně před startem ligy a bude náročné naladit se na reprezentační vlnu, když jste uprostřed mezi klubovou přípravou a startem Extraligy žen. Další věcí je, že na sebe budeme mít málo času. Sami jsme se ale snažili udělat tuto akci co nejkratší, abychom hráčkám ušetřili jeden den dovolené – rok mistrovství světa je vzhledem ke kvalifikaci, soustředěním a přípravným zápasům velmi náročný na čas. Ale přesto všechno bude naším cílem hrát atraktivní florbal a uhrát dobré výsledky proti dvěma favoritům blížícího se světového šampionátu,“ naznačil cíle i peripetie turnaje hlavní trenér ženského národního týmu Sascha Rhyner.

Program české reprezentace žen na turnaji tří národů (Salo, Finsko)

Sobota 7. září
14:30 (13:30 SEČL) Česko - Švýcarsko

Neděle 8. září
11:30 (10:30 SEČL) Česko – Finsko

Nominace a kompletní rozhovor s trenérem ZDE.


Soustředění mládežnických reprezentací

V průběhu reprezentačního termínu, který pro dospělé národní týmy znamená zahraniční turnaje, se nebudou nudit ani reprezentace do devatenácti let. Junioři stejně jako juniorky vyrazí na soustředění. Reprezentace dívek do devatenácti let má na programu společné soustředění v Hostivici. Letní program národního týmu je hodně pestrý, od začátku prázdnin jde už o třetí společnou akci. Kromě soustředění je do konce roků čeká ještě domácí EFT. Zatímco dívky se v pátek sejdou poblíž Prahy, nově se formující chlapecký tým se sejde už ve čtvrtek v Teplicích.

Po veleúspěšném šampionátu v Kanadě, kde česká reprezentace juniorů získala historický titul mistrů světa, se nyní začíná formovat nový kádr, jehož úkolem nebude nic zajímavějšího, než se pokusit tento úspěch zopakovat na domácí půdě. Šampionát na jaře roku 2021 by se totiž velmi pravděpodobně měl konat právě v České republice. 

Nominace národního týmu juniorek ZDE.

Nominace národního týmu juniorů ZDE.

Obrázek