{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

FORMAN DOSTAL ZA ČK3 ČTYŘMĚSÍČNÍ PODMÍNKU, ROZHODLA KOMISE

Obrázek ke článku
5. 3. 2021

Mladý útočník Filip Forman automaticky přijde kvůli svému vyloučení z pondělního zápasu mezi Chodovem a svými Bohemians o úvodní duel čtvrtfinále play-off Livesport Superligy. K tomu mu ještě disciplinární komise udělila čtyřměsíční podmínku.

Forman obdržel v závěru televizního duelu po svém gólu na 6:4, kterým pečetil v posledních vteřinách výhru Bohemians, ČK3. Rozhodčí k tomuto nepříliš vídanému trestu sáhli vinou hanlivého výroku, které Forman vykřikoval na adresu chodovského klubu. Pokud by se během čtyřměsíční podmínky znovu provinil (obdržení červené karty či disciplinární řízení), aktivoval by se mu dvouměsíční distanc.

„Z doloženého videozáznamu je patrné, že toto derby bylo celkově velmi emotivním utkáním. Disciplinární komise má pro emoce v utkání pochopení, ke sportu emoce patří. Rozumí i jistému uvolnění a projevení emocí při oslavách v rozhodujícím momentě utkání. Projevem oslav ale mají být emoce pozitivní, není možné v rámci těchto oslav používat negativní projevy vůči soupeři. Taková forma oslav na florbalová hřiště nepatří,“ stojí v odůvodnění rozhodnutí disciplinární komise. 

Podle názoru komise nebylo Formanovým primárním cílem urazit chodovské hráče či oddíl jako takový a jednalo se pouze o emoce v rámci oslav. Hráč si však musí být vědomý toho, že ač svůj projev jako urážku třeba nemyslí, může tak být okolím a veřejností chápána.

„Disciplinární komise při zvažování výše trestu Filipa Formana vzala na vědomí i fakt, že z vyjádření obou oddílu vyplynulo, že se bezprostředně po utkání soupeři omluvil a společně se zástupci oddílů si celý incident přímo po utkání mezi sebou vysvětlili,“ zní v rozhodnutí.

Forman se vzhledem k udělení ČK3 nesmí účastnit následujícího zápasu svého oddílu FbŠ Bohemians v Livesport Superlize. Hráč plně spolupracoval, svou výpovědí napomohl k objasnění případu a je si svého nevhodného chování vědom, proto se disciplinární komise rozhodla udělit Filipovi Formanovi dodatečný trest zastavení závodní činnosti na dva měsíce s podmíněným odkladem na zkušební dobu čtyř měsíců. 

Obrázek