{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

FORMAN: NA MISTROVSTVÍ CHCI BÝT LÍDREM, PARTU MÁME SKVĚLOU

Obrázek ke článku
7. 2. 2021

Chce být lídrem na hřišti i mimo něj. Osmnáctiletý florbalista pražských Bohemians Filip Forman během soustředění juniorské reprezentace prozradil, že únorovým kempem v Hostivici odstartovala finální příprava na domácí světový šampionát, který se uskuteční v Brně na přelomu dubna a května. Forman věří v úspěch, kterého Češi podle něj dosáhnout hlavně týmovým duchem.

„Kemp probíhá podle plánu. Je podobný tomu prosincovému, ale už se více zaměřujeme na konkrétní situace a vše směřuje k mistrovství. Připravujeme se na hru soupeřů a na základní principy hry naší. Takže trénujeme přesilovky i oslabení,“ popsal Forman soustředění juniorského výběru v Hostivici, které probíhá od čtvrtka 4. února do neděle 7. února.

Aby Češi na domácím šampionátu uspěli, bude muset tým držet pohromadě. „Pracujeme na týmovém duchu a vše vypadá dobře. Fungujeme dobře na hřišti i mimo něj, a pokud na mistrovství něco urveme, tak týmovým duchem. Je tu super parta, takže i když se třeba někdo s někým během superligy nemá rád, tady se vše zahazuje. Nikdo nemá s nikým problém,“ prozradil útočník Bohemians.

Nejdříve předával zkušenosti, teď má každý své slovo

Společně s Matějem Havlasem z Tatranu Střešovice je Forman jediným, kdo byl součástí zlatého výběru z juniorského šampionátu před dvěma lety. Zejména zpočátku současného reprezentačního cyklu na oba dva trenér spoléhal. „Nováčci moc nevěděli, do čeho jdou. My jsme se jim snažili pomáhat, ale postupně už má každý své slovo,“ nastínil Forman.

Na domácí mistrovství se těší, a to i v případě, že by se nakonec kvůli koronavirové pandemii třeba hrálo bez diváků. „Chci být herní lídr a člověk, na kterého se budou moci všichni spolehnout. A taky hráč, který má občas více zkušeností než ostatní a kluci se na něj mohou obrátit,“ prohlásil Forman s tím, že šampionát bude velkým zážitkem pro všechny.Ze základní skupiny ale Forman nemá dobrý pocit. „Je to asi nejhorší možný výběr. Budou to skvělé zápasy s bratry ze Slovenska a důkladně nás prověří samozřejmě Finové. S Lotyši je to celkově těžká skupina, která nás připraví na vyřazovací boje,“ myslí si jeden z předpokládaných tahounů týmu. I když během podzimního přerušení české nejvyšší soutěže strávil několik týdnů ve Švédsku, je raději za soupeře z Finska. „V minulém švédském výběru jsem znal hodně kluků, teď to platí spíše o Finech. Jsem rád, že máme právě je,“ dodal Forman.

Uvnitř týmu to nefungovalo

V aktuálním ročníku v dresu Bohemians nasbíral mladý útočník 47 bodů ve 22 utkáních a v produktivitě Livesport Superligy je čtvrtý, stejně jako jsou aktuálně Bohemians v tabulce. Přesto není s dosavadním průběhem ročníku spokojený: „Prohráli jsme důležité duely, při kterých jsme ztratili dobré postavení v tabulce. Ani uvnitř týmu to nebylo ono, ale měli jsme dlouhou poradu, kde jsme si toho hodně řekli, a doufám, že už bude vše jen lepší.“

Kritický byl i ohledně individuálních výkonů. „Aktuálně to není ono, jsem trochu utlumený. Herně se mi moc nedaří a nejsem tak produktivní. Po návratu ze Švédsku je to jak na houpačce, ale doufám, že i tento kemp mi pomůže se vrátit do optimální pohody,“ přeje si Forman a očekává, že souboj o třetí místo v tabulce bude mezi Bohemians, Spartou, Tatranem a případně Chodovem.

​​

Obrázek