​​​​

HATTRICK OVLÁDL TELEVIZNÍ BITVU NOVÁČKŮ

2. 12. 2019

Pondělní podvečer přinesl tradiční porci televizního florbalu. Tentokrát šlo o poslední ligový přenos před světovým šampionátem žen, dramatickou bitvu týmů, které do nejvyšší soutěže mužů postoupily teprve na konci loňské sezóny. Po dvou vyrovnaných třetinách se v poslední herní části v bujaré atmosféře speciálního prostředí utrhl domácí tým, který vybojoval důležité tři body a posunul se na desátou příčku superligové tabulky.

7 : 3
1:12:24:0 -:-
Branky: 20. Lukáš Jalový, 21. Luděk Ondráček, 28. Martin Nagy, 44. Matěj Hronek, 52. Matěj Hronek, 54. David Coufal, 58. Martin Nagy - 8. Jakub Boček, 28. Radek Hanák, 35. Daniel Ludvík

Pražští Black Angels hráli před televizními kamerami už minulý týden v podobném čase - v derby s pražskými Bohemians padlo celkem dvacet branek. Vzhledem k tomu, že podobné brankové hody jsou charakteristické především pro 1. ligu mužů, dal se podobný vývoj očekávat i v duelu proti Hattricku Brno. Právě s tímto týmem totiž Pražané hráli na konci minulé sezóny finálovou sérii o postup do nejvyšší soutěže.

Tentokrát byl ale výsledkový vývoj utkání podstatně obezřetnější. Pozornost si vysloužily především výkony brankářů, a to na obou stranách. Ze sedmi střel na každé straně se v první herní části ujalo po jednom pokusu Jakuba Bočka a Lukáše Jalového, ani jeden tým navíc nezúročil svou přesilovou hru.

Ve druhé třetině už padlo branek více, navíc to byl domácí Hattrick, který tentokrát odskočil dřív. Na třetí branku Brna, kterou Martin Nagy zařídil odskok Hattricku o dva góly, ale Black Angels našli bleskovou odpověď, když Hanák snižoval už jedenáct vteřin po buly. Ještě před koncem třetiny Black Angels vyrovnali díky dalekonosné střele Daniela Ludvíka z půlící čáry, která poměrně nečekaně zapadla domácímu brankáři mezi nohy.

Už v druhé části ale ukázal Hattrick převahu - byť byl stav nerozhodný, svého soupeře z Prahy přestřílel. To podpořil ještě ve třetí části, kdy už byl jediným skórujícím týmem. Dvěma brankami Matěje Hronka Brno odskočilo o dva góly a vedení už si znovu vzít nenechalo. Poměrně rychle ho totiž podpořil i David Coufal a Black Angels nepomohla ani brzy zahájená hra bez brankáře, protože ji přerušilo oslabení. Z něj Martin Nagy pečetil výhru domácího týmu 7:3 před zraky více než šesti stovek diváků.

Pro Brno je toto televizní vítězství důležité především proto, že v bodově poměrně vyrovnané spodní části tabulky se posunulo ze 12. na 10. příčku, což v závěru základní části může znamenat únik před boji o záchranu. Black Angels tak zůstávají na třinácté pozici i po čtrnáctém kole.