HAVÍŘOV DEKLASOVAL PETROVICE. BRNO TĚSNĚ PŘEDČILO OPAVU

19. 3. 2016

Vítěz základní části Národní ligy – východ Havířov pokračuje i nadále vyřazovacími boji bez vážnějšího zaváhání. V úvodním semifinále porazil na domácí půdě Petrovice 11:3. Brno se naopak natrápilo ve své hale s Opavou a Slezany porazilo těsně 4:3. Těsnou výhru si připsala Bystřice v rámci druhého kola play-down nad Frýdkem-Místkem.

Havířov si připsal další relativně pohodlnou výhru. Petrovice mu byly ale po čtyřicet minut vyrovnaným soupeřem. V závěrečné části ale hosté odpadli a domácí jim během posledních dvanácti minut nastříleli hned šest branek a celkově vyhráli 11:3. Hattrickem se na jejich výhře podílel Kloza.

Sokolové z Brna se na úvodní výhru nadřeli o poznání více než jejich havířovští kolegové. K výhře 4:3 jim pomohla zejména posila ze superligových Bulldogs. Mendrek si díky pátečnímu postupu Jihomoravanů přes Bohemians odskočil zahrát o dvě ligy níže a pomohl hattrickem domácím k výhře. Brno přidalo čtvrtou branku na začátku třetí třetiny a hosté dokázali snížit až v předposlední minutě. Na vyrovnání už jim však nezbyly síly.

Florbal Torpedo Havířov – Z.F.K. Petrovice 11:3 (2:1, 3:1, 6:1)
Stav série: 1:0

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – S.K. P.E.M.A. Opava 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Stav série: 1:0.

Zajímavá bitva se odehrála v rámci druhého kola play-down. Bystřice i Frýdek-Místek se po celý zápas neustále přetahovaly o vedení. Když poslal deset minut před koncem hosty do vedení Kahánek, zdálo se, že už si výhru pohlídají. Domácí ale zabraly a v rámci tří minut otočili vývoj zápasu na svou stranu a nakonec vyhráli 8:7

ASK Bystřice nad Pernštejnem – FbC Frýdek-Místek 8:7 (3:3, 3:2, 2:2)