​​​​

HAVÍŘOV USPĚL V KLOBOUKÁCH A DOSTAL SE DO PRVNÍ ČTYŘKY

7. 2. 2017

Zatímco vedoucí celky vyjížděly na půdu soupeřů, kde ztratily bod, tak ve šlágru devatenáctého kola se rozhodlo již v základní hrací době. Napínavý duel mezi Klobouky a Havířovem rozhodl hostující Daniš gólem v 59. minutě. Jeho tým tak zvítězil 4:3 a díky zaváhání Opavy se dostal na čtvrté místo právě před Slezany.

Jak Petrovice, tak brněnští Sokoli zažili podobný průběh zápasu. Oba dva po čtyřiceti minutách na hřišti Horní Suché respektive Žďáru vedli po čtyřiceti minutách a v obou případech o vedení přišli v závěrečné části. Zatímco Brňanům se podařilo vyhrát již po necelých dvou minutách prodloužení zásluhou trefy Bořeckého z 62. minuty, tak vedoucí celek Národní ligy musel podstoupit nájezdy, ve kterých byl úspěšný ze šesti exekutorů pouze hostující Friedel.

Prodlužovat se muselo i v Kopřivnici, kam přijela Třebíč. Hosté smazali sice v závěrečné části dvougólové manko, ale obrat nedokonali. V polovině prodloužení rozhodl o výhře Vikingů Lichnovský. Ve šlágru kola se utkání lámalo až v poslední třetině. Po první i druhé bylo skóre nerozhodné. Zajímavou přestřelku otevřel v 41. minutě Daniš, jenž ji poté v závěru utkání i ukončil a Havířov vyhrál 4:3.

Překvapivé klopýtnutí zaznamenala Opava v Havlíčkově Brodě, který má už pouze minimální šanci na postup do play-off. Klíčový okamžik celého zápasu nastal ve 47. minutě, kdy domácí Liška využil trestné střílení. Celek z Vysočiny poté odskočil do dvoubrankového vedení, jež udržel až do konce. Nejvyšší výhru si připsala Bystřice, která si došla pro jasné vítězství v poměru 12:5. Pěti body se na výhře nejvíce podílel Chocholáč (1+4) a další dva hráči hostů přidali po čtyřech.